Specialized turbo
Wheelbase Maxxis Freestyle Giant Human Fish Gravel SloEnduro
10. oktobra 2010

Največji evropski gorskokolesarski festival Roc d’Azur v Frejusu na Azurni obali je zopet pritegnil rekordno število udeležencev: kar več kot 18.000 se jih bo do nedelje poskusilo v najrazličnejših disciplinah. Vseh obiskovalcev skupaj bo kakšnih desetkrat toliko.

Med nastopajočimi so bili tokrat trije slovenski predstavniki.

V soboto je na 43 km dirki žensk nastopila Blaža Klemenčič (Felt Ötztal X-Bionic) in osvojila 4. mesto. Zmagala je Poljakinja Maja Wloszczowska pred Avstrijko Elisabeth Osl in Norvežanko Gunn-Rito Dahle Flesjaa.
V dvoboju za tretje mesto je nekdanja svetovna in olimpijska prvakinja Blaži ušla v mivki na plaži nekaj kilometrov pred ciljem. V zadnjih ravninskih kilometrih z vetrom v prsa je Blaža ni več ujela.

Tilen Frank (Unior Tools Team) je v petek nastopil v kvalifikacijah zadnje dirke svetovnega pokala v BMX superkrosu, a je žal v svojem prvem kvalifikacijskem nastopu padel zaradi sunka vetra med skokom, poškodoval kolo in v drugo ni šel na štart.

V nedeljski dirki mladincev na enaki 43 km trasi se je Urban Ferenčak (Surfing Shop) uvrstil na 13. mesto. “Imel sem slab štartni položaj, na prvem vzponu sem zato izgubil nekaj časa, nato pa sem ves čas prehiteval in bil na koncu kar presenečen, kako visoko sem prišel,” je povedal Urban.

Tekmovalni program festivala so zaključile dirke na klasični 56 km razdalji s številmi zvezdniki na štartu dirke kategorije elite (UCI HC). Pri članih je zmagal Alban Lakata pred Burryjem Standerjem in Florianom Voglom.
Prvi višek sporeda je bil petkov 83 km maraton, v katerem je Nemec Jochen Kass v zadnjih zavojih prehitel Christopha Sauserja, drugi višek je bil sobotni finale svetovnega pokala v BMX supekrosu.