19. septembra 2012

Moko prvi na Uršlji gori. Vrbnjak in Hribovšek v finalu XCE na Madžarskem. Jerry Sobočan na supermountainu v Pili. Odprt razpis za 6. BOFF. Medijska zvezda Miha Halzer. Vrstni redi 20. vzpona na Pohorje in (cestnega!) vzpona na Kum.

Moko kralj Uršlje
Borut Ramšak – Moko (Ganesha team) se je v soboto na Dobrčo z naslovom državnega prvaka med elito očitno le ogrel. V nedeljo je s časom 1 ure, 8 minut in 40 sekund dobil še kraljevi vzpon z Raven na Koroškem na Uršljo goro. Sledila sta mu klubski kolega Primož Koražija ter domačin Luka Pušnik (KK Ravne), edina kolesarka med le 32 udeleženci pa je bila Veronika Pušnik.
Poročilo z vrstnimi redi na mtbkoroska.net

Na uvodni fotografiji kraljica Veronika in kralj Borut, med podložniki znan kot King Moko. Foto MTB Koroška.

Vrbnjak in Hribovšek v finalu na Madžarskem
Prezrto prejšnji teden: tretjo dirko madžarske XCE serije Eliminatour je v Nagykanizsi dobil BMX in 4X as Peter Prajczer pred večno drugim Markom Csielko. Tretje mesto je osvojil Blaž Vrbnjak (KD Hrastnik), ki je bil najhitrejši v kvalifikacijah, 4. pa Boštjan Hribovšek (Calcit bike team GT). Blaž Podričnik (Orbea Geax) je bil 7., Mitja Potočin (KD Hrastnik) pa 15.
Pred sobotnim finalom v Budimpešti je zmagovalec prvih dveh dirk Miha Halzer na drugem mestu razvrstitve. www.eliminatour.hu

Jerry solo v Pili
Jernej Sobočan (Orbea Geax) je bil edini slovenski udeleženec na “supermountain” preizkušnji s skupinskim štartom italijanske serije Superenduro v Pili v Aosti. Z 82. mestom v prvi in 75. v drugi dirki je skupno zasedel 79. mesto. www.superenduromtb.com

Prijave na BOFF odprte
Šesti festival BOFF (Bovec Outdoor Film Festival) bo v Bovcu potekal med 28. in 30. decembrom. Svoj filmček lahko prijaviš do 15. oktobra. Športni kategoriji ostajata dve, v eni so kratki do 15 minut dolžine, v drugi pa daljši. Kot vedno bo tudi kakšna mtb poslastica. Razpis na boff.si

Halzerjeva zvezda v vzponu
Svetovni podprvak v XCE Miha Halzer:
prejšnji četrtek v Športu na TV Slo
v intervjuju v Dnevniku
danes v oddaji Dobro jutro na TV Slo, od 42:40
Miha ima po novem tudi facebook stran s strmo rastočim številom lajkov.

20. vzpon na Pohorje
Z nekaj zamude so se našli tudi vrstni redi 20. vzpona na Mariborsko Pohorje, ki je bil v nedeljo 9. septembra. Zmagal je bilvši Ganeshevec Dejan Vračič (Korak naprej) pred aktualnima Ganeshevcema Markom Čretnikom in Iztokom Dogšo. Ganeshin plaz je nato pod prvhom pretrgal le še Nace Krivonog na 4. mestu in tako postal tudi novi prvak slovenske vojske. Najhitrejša dama: Špela Škrajnar (Ganesha). Vrstni red

Peri 19. na Kumu
Ko se že vzpenjamo, se dajmo pa še malo po cesti, saj se zanimivo bere vrstni red nedeljskega 22. vzpona na Kum. Zmagovalec Matej Lovše (Uni team Cult) pred udeležencem Cape Epica Mitjem Rokom (KK Pantal). Potem pa na 19. mestu spustaš (!) Andraž Jeršin (MTB Trbovlje/Specialized). Vrstni red