ogk kolosej
6. marca 2022

Po več kot letu dni premora zaradi svetovne zdravstvene situacije podelitev nagrad najboljim gorskim in BMX kolesarjem zopet v ljubljanskem Koloseju.

Lansko leto najboljši gorski kolesarji v disciplinah olimpijski kros in spust, kolesarji v disciplini BMX race in tisti, ki so se pomerili v pokalu Pumpaj Slovenija, so danes priznanja prejeli naravnost iz rok predstavnikov Kolesarske zveze Slovenije in ne po pošti oziroma od klubov, saj trenutno stanje v državi in tudi širše že dovoljuje zbiranja več kot le peščico ljudi tudi na prireditvah.

Gorsko kolesarstvo (kros mladi)

V najmlajših kategorijah edine olimpijske gorskokolesarske discipline imamo kar veliko potencialnih vrhunskih kolesarjev in kolesark. Takole so se zvrstili v lanskem letu:

• Deklice U7: Manca Prezelj (KD Sloga 1902 Idrija) je zbrala največ točk, Štefani Štrucelj (Hrv, BK Grobnik) je osvojila drugo mesto.
  • Dečki U7: Tine Vertačnik (SD Strahovica) prvo, Fran Žuk (KD Melamin) drugo in Nace Špenko (Strahovica) tretje mesto.
  • Deklice U9: Ema Janušić Korošec (KK Završnica), Lara Hajnrihar in Kiara Žlender (obe Strahovica) so osvojile prva tri mesta v skupni razvrstitvi.
  • Dečki U9: Najboljši v celotni sezoni 2021 je bil Liam Logar (Sloga 1902). Drugo mesto je pripadlo Roku Žavbiju (Strahovica), tretji je bil Tit Ravnihar (Završnica).
  • Deklice U11: Neža Utranker (ŠD 2Simpl) je v pretekli sezoni zbrala največ točk. Drugo mesto je osvojila Kaja Pevec (ŠD Energija) in tretje Anamarija Kosec (KD Calcit Kamnik).
  • Dečki U11: Jakob Prezelj (Sloga) prvo, Urban Dejak (Melamin) drugo, Lan Rupnik (MBK Črni Vrh) tretje mesto.
  • Deklice U13: Skupno zmago v slovenskem pokalu je osvojila Tajda Šoštarko (Calcit). Drugo mesto je pripaslo Neži Kobal (Energija), tretje pa Pini Šiler (Završnica).
  • Dečki U13: Zmagovalec pokala je postal Maks Majnik (KD Rog). Drugo mesto je pripadlo Lenartu Dejaku (Melamin), tretje mesto je osvojil Joža Matjaž Šerkezi (Rog).
  • Deklice U15: Maruša Tereza Šerkezi (Rog) je preteklo sezono zaključila z največjim izkupičkom točk. Drugo mesto je osvojila aktualna evropska prvakinja Meta Tancik (Energija), tretje je pripadlo Evi Terpin (Črni Vrh).
  • Dečki U15: Zmaga Gašperju Štajnarju (Calcit), drugo mesto sta si z enakim izkupičkom točk razdelila Filip Boškin (Sloga) in Nik Golob (Calcit).

Olimpijski kros (mladinske kategorije)

• Dekleta U17: Hana Kranjec Žagar (Calcit) prvo, Ivana Klemenčič (Črni Vrh) drugo in Mirta Pušec (Hrv, BK Montes) tretje mesto.
  • Fantje U17: Skupno zmago je osvojil Žan Pahor (Energija), dovolj točk za drugo mesto je zbral Blaž Kavčič (Završnica), tretje mesto je osvojil Ambrož Vovk (Calcit).
  • Dekleta U19: Prva tri mesta so šla v roke Anji Nadu (Hrv, Ita, Montes), Lisi Canciani (Ita, ASD DP66 Giant SMP) in Daši Mlakar (Črni Vrh).
  • Fantje U19: Trojica z največ točkami v sezoni 2021 – Fran Bošnjak (Hrv, BBK Šišmiš), Tine Jereb in Nace Gnezda (oba Črni Vrh).

Skupni seštevek v točkovanju pokala mladih, vklučno z mladinskimi kategorijami najdeš na tem mestu.

Olimpijski kros (članske kategorije)

• Ženske U23 in elite: Maruša Knap (Calcit) je zmagovalka pretekle sezone. Na drugo mesto se je uvrstila olimpijka Tanja Žakelj (KD Rajd), tretje mesto je šlo v roke Hrvatici Larisi Bošnjak (Šišmiš).
  • Moški U23: Jakob Klemenčič je v skupnem seštevku slovenskega pokala prehitel Matevža Lozarja (oba Črni Vrh), tretji je bil Blaž Žle (Calcit).
  • Moški elite: Smetano slovenskega pokala je postrgal Rok Naglič (Calcit). Drugo mesto je osvojil Gregor Dimic (Energija) in tretje Gregor Krajnc (KD Bici).

Pokal Slovenije SloXcup in seštevek točk članskih kategorij najdeš na prjavim.se.

Olimpijski kros (amaterske in veteranske kategorije)

• Amaterji: Pri ženskah Luna Pontani (Ita, Team Granzon), pri moških pa Alen Tomašev (Hrv, BK Crikvenica), Thomas Felice (Ita, DP66 Giant SMP) in Simone de Bona (Ita, Cube Crazy Victoria Bike).
  • Veterani 1: Med najmlajšimi masterji je bil Boštjan Hribovšek (Calcit) najboljši v sezoni 2021, drugi je bil Matjaž Budin, tretje mesto je pripadlo Tadeju Podgorniku (oba Črni Vrh).
  • Veterani 2: Mitja Tancik (Energija) prvi, Aleš Boškin drugi in Robert Blaznik (oba Črni Vrh) tretje mesto.
  • Veterani 3: Valter Tomšič (Calcit) zmaga, zmagovalec lanskega Cape Epic Peter Vesel (ŠD ProAdventure) je osvojil drugo, Gianluca Barilani (Ita, Team Todesco) pa tretje mesto.
  • Veterani 4: V najstarejši kategoriji je slavil jekleni Tine Zupan (KK Sova Scott), drugo mesto je pripadlo Bojanu Kemperlu (Calcit).
  • Veteranke: Ana Podpečan (Energija) je zbrala največ točk, drugo mesto je osvojila Martina Utranker (2Simpl).

Vsi vrstni redi po točkah za vse kategorije SloXcup 2021 na prijavim.se.

V seštevku pokalu SloXcup je bil najuspešnejši klub KD Calcit Kamnik. Na drugo mesto so se uvrstili člani MBK Črni vrh, na tretje pa ŠD Energija.

Unior DH Cup

Peta sezona serije Unior Downhill Cup in četrtič končne razvrstitve (za sezono 2020 skupnega seštevka zaradi pomanjkanja dirk ni bilo). Najboljši v kategorijah so postali:

• U15: Zmaga Ažbetu Kalinšku, druo mesto za Maxa Žveglo (oba Rajd), tretje mesto pa Jamieju Schmolzerju (Avt).
  • U17: Prvo mesto Matej Kerec (Završnica), drugo je osvojil Val Celestina (Rajd), tretje pa Sebastian Weinhandl (Avt).
  • U19: Največ točk je v lanski sezoni zbral Enej Podlipnik (Rajd). Drugo mesto je pripadlo Melu Filipiču (DGK POhorje). Tretji je bil Andrej Savarin (Rajd).
  • Amaterji: Andreas Vidovič, Nejc Šikman (oba Pohorje) in Vid Lipovšek (KK Zagorska dolina) je bila trojica z največjim izkupičkom točk.
  • Veterani: V najstarejši spustaški kategoriji je slavil Boštjan Volf (KK Wolf RT). Drugo mesto je pripadlo Urbanu Napotniku (KD Lignit), tretji je bil Iztok Slapnik (ŠD Golovec trails).
  • Ženske elite: Nina Kovač (Rajd), Petra Bernhard (Avt, BC Stoahupfa Leibnitz) in Tina Smrdel (Črni Vrh). To je najhitrejša trojica deklet elitne kategorije.
  • Moški elite: Jure Žabjek (Rajd) si je zagotovil skupno zmago. Jan Cimperman (MTB Trbovlje) je osvojil drugo, Žan Pirš (Rajd) je končal na tretjem mestu.

Točkovanje serije Unior Downhill Cup najdeš na tem mestu.

Na prva tri mesta so se v klubski razvrstitvi uvrstili KD Rajd, DGK Pohorje in KK Črn trn.

BMX

V disciplini race so lani za slovenski pokal štele štiri dirke, vse so bile tudi del regijskega pokala Alpe-Adria.

• Kategorija do vključno 8 let: Prvo mesto Aleksandar Gajić (Rajd). Drugo mesto je osvojil Oto Heinrih (ŠKD BSX Racing Team Maribor).
  • Dečki 9 in 10 let: Najboljši trije so bili Tine Gostenčnik, Max Sliško (oba BSX Racing Team Maribor) in Maj Nanut (Rajd).
  • Kategorija 11 in 12 let: Zmaga Jošta Ložarja, drugo mesto si je pridirkal Mak Breznik Falk (oba Rajd), tretje mesto pa sta si z enakim izkupičkom točk prislužila Pia Palčnik (BSX Racing Team Maribor) in Nik Prek (KK Črn trn).
  • Kategorija 13 in 14 let: Val Trinle Lampič (Rajd), Gaj Palčnik (BSX Racing Team Maribor) in Maxim Jazbar (KK Črn trn) so osvojili prva tri mesta.
  • Fantje 15 in 16 let: Tim Rovtar (Črn trn) prvo, Nejc Heric drugo in Tim Bratuša (oba Rajd) tretje mesto.
  • Moški 17+: Prvo, drugo in tretje mesto so si prislužili Gaj Gorza (KK TBP Lenart), Peter Caf (BSX Racing Team Maribor) in Jure Gorše (Rajd).
  • Kategorije cruiser: V kategoriji do 29 let je zmagal Rok Bajc (Črn trn), v kategoriji nad 30 let pa sta bila na prvem in drugem mestu Gregor Palčnik in Peter Caf (oba BSX Racing Team Maribor).

Med klubi je največ točk dosegel KD Rajd, drugo mesto je šlo na Štajersko k ŠKD BSX Racing Team Maribor, tretje mesto je osvojil ajdovski KK Črn trn.

Pokal Pumpaj Slovenija 2021

• U9: Neja Heric, Aleksandar Gajić (oba Rajd) in Žan Žaucer (TBP Lenart) so bili prvi trije v najmlajši kategoriji.
  • U11: Max Sliško (BSX Racing Team Maribor) prvo, Maj Nanut (Rajd) drugo in Mark Harnold Švajger (Golovec trails)tretje mesto.
  • U13: Jure Kuhar, Jošt Ložar in Paco Rui Samsa (vsi Rajd) so krojili vrh na grbinastih poligonih.
  • U15: Natan Šavel (ŠD Sveti Jurij) prvo, Jan Manfredo (Zagorska dolina) drugo in Tobija Pregelj (Črn trn)tretje mesto.
  • U17: Absolutna zmaga v roke Nejca Herica (Rajd), drugo mesto je osvojil Gašper Zapušek, tretje pa Lars Kovačič (oba ŠD Supersnurf).
  • U19: Gaj Gorza (TBP Lenart), Matevž Sluga (KK Adria Mobil Novo mesto) in Andraž Žnidar (Zagorska dolina) so prvi trije v skupnem seštevku lanskega pokala.
  • Elite: Boris Režabek (Rajd) prvo, Luka Barut (Črn trn) drugo in David Ivartnik (Energija) tretje mesto.
  • Master: Aleš Gomboc (Sveti Jurij), Mario Markotič (Zagorska dolina) in Rok Jurca (Supersnurf) so zbrali največje število točk.
  • Pa še dve kategoriji, v katerih sicer ne podeljujejo “pokalov”: amaterji 11-15 let: 1. Matej Novak, 2. Eli Kovač in 3. Nino Petrič, ter amaterji 16+: 1. Jan Skornšek, 2. Jan Reščič in 3. Davorin Maleković.

Točkovanje po posameznih kategorijah pokala Pumpaj Slovenija na prijavim.se.

Ekipno je zmagal ljubljanski KD Rajd. Drugo mesto je pripadlo KK Črn trn. Tretje mesto je šlo v TBP Lenart.