16. oktobra 2010

Razburljivo DP v dirkanju s kolesi BMX na (ponovno) prenovljeni stezi v Mariboru. Prvenstvo okrepili Avstrijci.
Na državnem prvenstvu v dirkanju na kolesih BMX, ki je hkrati prinašalo tudi točke slovenskega pokala, se je v štirih kategorijah skupaj z gosti iz Avstrije pomerilo ravno toliko nastopajočih, da je bilo v vsaki dirki za dve skupini po 6 tekmovalcev. Po ‘moto’ kvalifikacijah na tri nastope so najboljši napredovali v finale ‘A’, druga polovica pa se je pomerila še v finalu ‘B’.

Pri članih je na domači progi zmagal Tilen Frank in tako ubranil lanski naslov. Srebro je osvojil Ribničan Lovro Dejak, po svoje tudi na domačem terenu, saj so dirko uradno izvedli člani KK Ribn’čan. Bron je osvojil drugi Mariborčan iz ljubljanskega KD Rajd Davorin Maleković, ki je na ciljni črti za nekaj centrimetrov prehitel Avstrijca Walterja Zeidlerja – seveda ne v boju za kolajno DP temveč le za tretjo stopničko dirke v odprti konkurenci.

Tilen in Lovro sta letos oba prestala poškodbi rok. Lovro je pred poškodbo dobil prvo in do danes edino pokalno dirko 5. julija v Ribnici, kjer je bil Tilen le 6., tako da Lovro ostaja v vodstvu v pokalni razvrstitvi.

V dirki mladincev do 17 let je zmagal Ribničan Luka Kljun (tisti z Opekarske ulice) pred klubskim kolegom (sicer iz Rogoze pri Hočah) Žanom Godino, tretji je bil še en Ribn’čan Tilen Knavs. Po imenih je bil vrstni red prvih dveh enak na lanskem DP v kategoriji U15, a pri dveh Lukih Kljunih lahko ta trenutek le ugibamo, kateri je bil takrat spredaj …

Zanimivo je bilo tudi dirkanje v mlajših kategorijah do 10 in do 13 let, kjer so najvidnejše vloge odigrali mladi avstrijski upi, uradni naslovi državnih prvakov pa v teh kategorijah niso bili podeljeni.

Jutri (v nedeljo) je na isti progi na sporedu še zadnja pokalna dirka z začetkom treninga ob 11. uri. Prav tako z neposrednim prenosom slike na www.silive.si in www.tilenfrank.com , ki je danes bojda deloval odlično.