9. septembra 2015

Ergaver 6. v mokrem 4X Pro Toura, mokro in hladno na prvem maratonu 3Epic v Italiji, potopljen XC Podbadanj, zaradi dežja prestavljen Krejanov memorial in odpovedan dirt Ravne, DH Sor’ca od petka na Sportklubu.

Ergaver 6. na 4X Pro Touru
Na deževni peti dirki 4X Pro Toura v Malmedyju v Belgiji je Mitja Ergaver (KK Črn trn) zasedel 6. mesto, v malem finalu je bil drugi za Nizozemcem Danielom Prijklom. Zmagal je Nemec Benedikt Last, drugi član Črnega trna Urban Rotnik je končal v četrtfinalu in zasedel 15. mesto. www.4xprotour.com

Na uvodni fotografij je v ospredju Urban Rotnik, foto 4X Pro Tour

3Epic v dežju in mrazu
Zmagovalec sobotnega prvega maratona Rudy Project 3Epic Tre Cime di Lavaredo MTB Marathon s štartom in ciljem v kraju Auronzo di Cadore (Belluno) je na 85 km trasi s 3.400 v.m. vzponov je Čeh Kristian Hynek, pri ženskah pa njegova kolegica v ekipi Topeak Racing Team, Britanka Sally Bigham.
V dežju in mrazu se je dobro odrezal Hrvat Marko Fržop (BK Biker) z 31. mestom, najbolje uvrščeni Slovenec je bil Uroš Breški (KK Djak) na 45. mestu med 762 uvrščenimi. Njegov klubski kolega Denis Dodič je bil 69. Celjan Bojan Ločnikar, eden slovenskih XC pionirjev, je enako mesto zasedel na “klasični” 56 km razdalji, Primož Gulin (Deš Fleš) je bil tam 83. med 440 uvrščenimi. Še skoraj najdaljši je bil seznam tistih, ki se v res neprijaznih razmerah niso pojavili na štartu ali pa niso prišli do cilja. www.3epic.it

{loadposition inside}
Potopljen XC Podbadanj
Na nedeljskem krosu hrvaškega pokala Podbadanj pri Crikvenici je na razmočeni progi med člani zmagal Filip Turk (BBK Šišmiš), slovenska predstavnika iz ekipe MBK SportR.si Matjaž Budin in Luka Vodopivec sta se morala zadovoljiti s 6. in 7. mestom. Kaj bi brez Tineta Zupana (KRK Sova Scott), ki je zmagal med najstarejšimi veterani. biker.hr

Dež, dež …
XI. Krejanov memorial na Prevaljah so zaradi slabega vremena s sobote 5. prestavili na soboto 12. septembra.
Nedeljsko četrto tekmo slovenskega dirt pokala v Ravnah pri Šoštanju pa so zaradi razmočenega terena odpovedali in je ne bodo nadomeščali.

DH Sor’ca na TV
Reportaža slovenskega DH pokala s (prezgodnjega) finala na Soriški planini bo v naslednjih dneh na ogled na SportKlub TV:
Petek, 11.9. – pred Diamantno ligo v Bruslju (cca 19:45)
Sobota, 12.9. – med tekmama Everton : Chelsea in Espanyol : Real Madrid (cca 15:45)
Nedelja, 13.9. – pred tekmo Leicester City : Aston Villa (cca 16:45)
Ponedeljek, 14.9. – pred tekmo West Ham : Newcastle United (cca 20:45)
Torek, 15.09. – pred tekmo Manchester City : Juventus (cca 20:15)