11. junija 2014

Od pozitivnega do negativnega: pol ure MTB na TV Slo, Budin 3. na maratonu v Moši, novi/stari DH prvaki Hrvaške, maratonsko in številčno na Plitvicah, Tanko v Bologni, vabilo na ulični DH v Motovunu in pasti na Tinjanu.

Na lepše, na kolo

Bolj ali manj zaresno gorsko kolesarjenje je kar reden gost v turistični oddaji Na lepše na TV Sloveniji. Tokrat so mu posvetili celo oddajo, obiskali so poti v dolini Soče, v Karavankah, na Kraškem robu ter v Selški dolini. Glej na rtvslo.si

Na uvodni fotografiji: Marjana iz Na lepše je prava bajkerka. Vir TV Slovenija.

Budin 3. v Moši
Borut Klančič poroča z nedeljskega prvenstva Furlanije v maratonu, “plin maraton bike Mossa”, Moša po naše. 61 km, 1100 vm v dveh krogih in pri 37 stopinjah. Zmagal je Marco Ponta pred Avstrijcem Robertom Gehbauerjem, tretji pa je bil Matjaž Budin (Orbea Geax). Budin je pomagal Gehbauerju s tem, da mu je posojal pijačo in ga čakal na okrepčevalnici, da si je napolnil bidon. Gehbauer se mu je “zahvalil” s tem, da ga je ob zaključku premagal. Blaž Uršič (KK Pantal) je bil 14., Tomaž Volčič (Meblo Jogi) je stežka držal ritem vodilnih, v drugem krogu je pregorel, zasedel je 16. mesto in 2. mesto v master 2, Benjamin Curk (KK Pantal) je bil 17., Mitja Černe (Deš Fleš) 25. po težavah s čevljem, na progi mu je kolega gledalec posodil svoje kolesarske čevlje; Borut Klančič in Primož Gulin (oba Deš Fleš) na 56. oz. 57 mesto. Na krajši progi (en krog) sta odlično dirkala Deš Fleševca Matias Kumar, ki je končal na skupnem 6. mestu in z zmago med amaterji, ter Danjel Černe, 11. mesto med 58 uvrščenimi.
Vse rezultate so nabutali na twitter

DH Iva – hrvaško DP v spustu s slovenskimi gosti
Na DH Ivanec sta v nedeljo Dubravka Družeta in Marko Šišović (oba BK MTB Istra Pazin) ubranila naslova članskih prvakov Hrvaške v spustu. Med moškimi je bil Šišović tudi najhitrejši od vseh, drugi je bil Slovenec Boštjan Volf (Wolf RT) in tretji Berislav Topol (BBK Šišmiš), ki je tako osvojil srebro v DP. Sledil je Mariborčan Andreas Vidovič (Spank A team) ter na 5. mestu mladinec Antonio Holjevac (KK Jastrebarsko), ki je tako postal hrvaški mladinski prvak. Drugi najhitrejši mladinec je bil Slovenec Niki Gregorič (DEŠ Fleš). Dubravka je prepričljivo ugnala Andreo Radačić in Marijo Subotić (obe KK Jastrebarsko). Vrstni redi

Maratonsko na Plitvicah
Prireditelji Adria bike Maratona v parku Plitvice so mojstri marketinga in tudi organizacija jim gre dobro od rok, čeprav niso bajkerji in kaj naredijo po svoje. Že pred drugo izvedbo so mirno zapisali, da je to največji mtb maraton na Hrvaškem, pa če je to Istranom všeč ali ne. Na dolgi trasi “epic” je v nedeljo v kategoriji do 45 let zmagal cestni kolesar Matija Kvasina pred Mariborčanom Dejanom Vračičem in Tomislavom Katalenićem. V prvi deseterici je na 8. mestu kočal še Ganeshevec Aleksander Lupša. Nad 45 je zmagal Peter Vesel (Uni team), Branko Kaloh je bil tretji, najhitrejša ženska je bila (seveda) Andrea Kiršić. Nismo šli štet, pravijo, da jih je bilo 700 (sedemsto)!?

Tanko 3. v Bologni
Primož Tanko (KK Ribnčan) je na dirt tekmi JamBO Contest v Bologni v MTB kategoriji zasedel tretje mesto. Zmagal je Torquato Testa, drugi je bil Hrvat Goran Jurica. Evo jih fante

Ulični DH Motovun ta konec tedna
Istrani ta konec tedna pripravljajo dirko v spustu, ki delno vodi po uličicah slikovitega Motovuna. Vse informacije na www.motovundowntown.com