24. junija 2015

Blaten pokal mladih pri Žirovnici, dirt pokal 3 prestavljen, Tanja 3. pri Maji, Tina in Boštjan uspešna v Slavoniji, prvi maraton Brda, Berto za foto tedna, Feri na XCE, kros triatlon, pokal OKI, Kajkavijana, Filip in necestni …

Blaten XC Završnica
Na sobotni dirki pokala mladih v krosu v Završnici so bili najmlajši še suhi, potem pa je močilo. Poročilo z vrstnimi redi in fotogalerijo na prijavim.se

Uvodna fotografija foto prijavim.se

Dirt pokal Ribnica konec avgusta
Sobotno tretjo tekmo dirt pokala v Ribnici so odpovedali zaradi dežja, deževati je začelo tik pred začetkom tekmovanja. Izvedli jo bodo 29. avgusta. dirt-slo.si

Tanja 3. pri Maji
Tanja Žakelj (Unior Tools Team) je na dirki v krosu Maje Wloszczowske v Jelenji Gori na Poljskem zasedla tretje mesto za gostiteljico in Ukrajinko Jano Belomojno. Rok Naglič (KK Ravne) je bil 7. med mlajšimi člani.

Tina in Boštjan uspešna v Slavoniji
Člana kamniškega Calcita sta uspešno nastopila na nedeljski dirki druge kategorije UCI v krosu v Požegi na Hrvaškem. Tina Perše je zmagala med članicami, Boštjan Hribovšek pa je bil med člani tretji za Slovakoma Františkom in Michalom Lamijem. Poročilo na calcit-bike.com

Prvi MTB maratonček Brda
Prvo izvedbo 41 km maratona Collio & Brda s štartom in ciljem v Dobrovem je dobil Italijan Marco De Polo pred Denisom Vogrigom in Stefanom Ferigom, najhitrejši Slovenec je bil Srečo Križnik (KK Djak) na 5. mestu s 7 minutami zaostanka. V prvi deseterici med 170 uvrščenimi je bil na 7. mestu še Matic Slabanja (Energijateam.com). Udeležba in organizacija večinoma italijanska. www.bikeandrungorizia.it/collioebrda-marathon

Berto in Matic za foto tedna
Sandi Bertoncelj je na Vital MTB vžgal še eno dobro sličico, tokrat je na kolesu Matic. V tedenskem izboru za naj fotografijo lahko za naša fanta glasuješ takoj. Nagrade so tudi za tiste, ki glasujejo. vitalmtb.com

Feri je našel eliminator
Urban Ferenčak (KD Rajd Funsports) je zasedel 4. mesto na eliminatorju v Weizu v Avstriji. Zmagal je Daniel Federspiel. Več

Kros triatlon
Sobotni 3. kros triatlon Vogršček, ki vključuje tudi gorsko kolesarjenje, je dobil Janez Klančnik, nekaj imen iz mtb pa je najti v rezultatih “triatlona za vsakogar” na krajši razdalji – med posamezniki je zmagal Luka Vodopivec (MBK SportR.si), v zmagovalni ekipi pa je kolo vozil Luka Homovec. 3atlon.si

Zaključek pokala OKI
Po Idrijski Beli in premieri v Žireh se je otroška serija OKI v četrtek spet vrnila na izhodišče v idrijsko Mejco in se za letos zaljučila. oki.cult.si

Kajkavijana 2015
Ultrakolesarsko, 245 km dolgo mtb preizkušnjo Kajkavijana s štartom in ciljem v Varaždinu je letos dobil Branimir Brbot, dve minuti hitrejši od petnajstih ur. 14 preživelih. Še vedno brez slovenskih herojev. bbk-asi.hr

Necestni Filip
POP TV je na nedavni predstavitvi ekipe Unior Tools Team posnel prispevek s poudarkom na Filipu Flisarju. Izraza “necestni kolesarji” v Nikinem uvodu in na spletni strani ne razumemo najbolj. Je proga tudi za dirkališčne kolesarje, pa igralce cyclobala? Morda za pristaše spininga? 24ur.com

BMX Praha
Del ekipe mariborskega BSX Teama se je minuli vikend odpravil dirkat v Prago. Tilen Frank je oba dneva zmagal v kategoriji 17+, Miha Čeh pa je bil dvakrat drugi v kategoriji 7- in 8-letnikov. www.facebook.com/BsxRacingTeam

Sv. Jurij spet v Nemčiji
Mihael Holsedl (hobi) in Aleš Gomboc (masters) iz ŠD Sv. Jurij sta prejšnji konec tedna nastopila na dirki 4X pokala srednje Nemčije v mestecu Waldsassen. Zaradi številnih padcev in poškodovanih tekmovalcev, so se organizatorji odločili, da bodo zmagovalce razglasili na podlagi odpeljanih treh krogih kvalifikacij. Čeprav je Holsedl osvojil vse tri zmage v 3 kvalifikacijskih krogih, mu je to v končnem seštevku prineslo 3. mesto. Gomboc je na vseh treh kvalifikacijskih krogih v cilj prišel kot drugi in mu je to na koncu prineslo nehvaležno 4. mesto, nam je sporočila Andreja Gaber.

Porno na Brezovici
Jan Porič je minuli konec tedna na OŠ Brezovica ob zaključku plezalne šole predstavil tudi gorsko kolesarstvo. janporic.si

Vzpon Gortina
Sobotni vzpon iz serije koroško-štajerskih rekreativnih vzponov je dobil Vinko Ladinek. Naslednji bo 5. julija na Sv. Antonu na Pohorju. Več

Vzpon na Zavižan
Hrvatje so evolucijsko fazo vzponov očitno preskočili, le vzpon iz Senja na Zavižan se ne da. Letošnja zmagovalca sta Krešimir Franić in Antonela Ferenčić. Primož Koražija je bil tretji med moškimi, Živa Jenko pa druga med ženskami. Več