kampa vida peršaka
20. julija 2022

Enduro na Kopah, eliminator v Kranju! Za nami pa teden kampa Vida Peršaka, vikend maratona Kočevski Rog in DH serije Rookies Cup v Dolomitih.

Državno prvenstvo v enduru, ki bo konec tedna na Kopah, smo že napovedali: SloEnduro Kope: Konec tedna jubilejno 10. državno prvenstvo v enduru

V nedeljo pa bomo dobili tudi državne prvake v disciplini eliminator ali krosu na izpadanje (XCE). Prvenstvo so namreč vključili v spored Velike nagrade Kranja v cestnem kolesarstvu. Eliminator bodo izvedli na 600 m dolgem krogu v središču Kranja s startom na Gregorčičevi ulici. Kvalifikacije od 14.15, finale od 15.30. Razpis prijave na prijavim.se.

Evropski XCE prvak v intervjuju

Eliminator pa za nas ni kar ena disciplina, v njej imamo evropskega prvaka. Jakob Klemenčič v intervjuju za Idrijske novice.

Vir: idrija.com

Z Vidom in sidri na Poseki

TV Slovenija je obiskala kamp Vida Peršaka v Bike parku Poseka na Ravnah na Koroškem. Tudi prvi vlečnici pri nas, ki je prilagojena uporabi s kolesi, so posvetili nekaj besed. Video na rtvslo.si

Naslovna fotografija Kamp Vida Peršaka, tona fotografij na Facebooku

Maraton Kočevski Rog, drugič

Na drugem MTB maratonu Kočevski Rog s startom in ciljem na SC Gače je bil na 59 km trasi najhitrejši Simon Kočnik (Arcont Selce) pred Urošem Venetom (Team Granfondo Slovenija) in Timotejem Banovcem (Energijateam.com). Vrstni redi

Rookies DH Cup

jakob praček, specialized rookies downhill cup
Foto Christoph Deik/Racement

Jakob Praček (Kamplc racing team) je bil edini slovenski predstavnik na dirki v spustu mednarodne serije za mlade Specialized Rookies Cup v St. Kassianu v italijanskih Dolomitih. V razvrstitvenem nastopu je bil med dečki do 13. let tretji najhitrejši, v finalu je žal odstopil s snetim plaščem. Vrstni redi