26. januarja 2016

Dosti starejših videov mtb dirk v Sloveniji že ne najdeš … To je bila prva sezona pokalnih tekmovanj.

Vrhnika leta 93. Downhill in crosscountry tekmovanji z gorskimi kolesi, ko so na spustu vsa reševalna vozila na poti na urgenco ;-). Aljoša Potrebuješ, Klemen Popit, Robert Mele, Andrej DeKleva, Miša Stržinar, Sandi Gabrovšek, in še marsikdo se bo našel. Upoštevajte le, da je posnetek star skoraj 23 let ;-). Zanimivo, vredno ogleda…

Objavil/a Zavas Futsal dne 26. januar 2016

Dosti starejših videov mtb dirk v Sloveniji že ne najdeš … To je bila druga DH sezona pri nas po Mostecu in DP na Debenjem vrhu nad Zalogom v letu 1992. Leta 1992 je bilo na Črnem Vrhu nad Idrijo tudi prvo DP v krosu. Vrhniški dirki v organizaciji Sportwaya pa sta že šteli za prvi pokal Slovenije v obeh disciplinah.

Dirka v spustu s štartom pod razglednim stolpom na Planini je šla v legendo zato, ker je bil drugi nastop (štel je boljši dosežek vsakega tekmovalca iz dveh nastopov) prekinjen in odpovedan, potem ko sta od prvih treh tekmovalcev na progi dva grdo padla in sta oba rešilca oddrvela v bolnišnico …

In ja, v času pred ljudsko rabo interneta so bili videi dolgi pol ure.