ZLIK, Premantura
18. decembra 2022

Na progi, ki je deloma potekala po trasi XC Kamenjak Rocky Trails, najhitrejši tekmovalec iz kluba organizatorja KBBXS Adrenalina.

Tri različne dolžine tras in start starejših kategorij ob tradicionalni 12. uri in 26 minut. Krog za najstarejše je bil dolg 3,9 kilometra, za kategoriji U9 in U11 1000 m, za najmlajše pa je bil krog speljan ob startu najdaljše preizkušnje in je meril 350 metrov. V sončni Premanturi je absolutna zmaga pripadla tekmovalcu kategorije U40 Luki Grubišiću (Adrenalina MTB Team). Za njim sta se zvrstila Italijana Gianluca Furlani (U30) in Simone Cusin (U40). Na startu se je zvrstilo 114 tekmovalk in tekmovalcev.

Vrstni redi MTB ZLIK Premantura light

Moški

U13 – Dino Mataija (BK Crikvenica), David Bernobić in Ivano Hrelja (oba BK Žminj) so bili prvi trije v kategoriji.

U15 – Najhitrejši trije: Nejc Petač (KK Završnica), Vito Tepić (BBK Šišmiš) in Jakob Mlakar (MBK Črni vrh).

U17 – Prvo mesto Antonio Kos (BK Albona 1921), sledila sta mu Aleksej Kramar in Moris Mačina (oba Adrenalina MTB Team).

U19 – Zmaga Janu Lešniku (KK Kranj). Drugo mesto Ivanu Pucku (Adrenalina MTB Team) in tretje Noelu Kučiću.

U30 – Kategorija do 30 let je imela na stopničkah samo italijanske tekmovalce. Gianluca Furlan prvo, Alessandro Berton (ASD Team Velociraptors) drugo in Raul Di Ragognia (MBC Trieste) tretje mesto.

U40 – V najštevilčnejši kategoriji in tudi absolutno je bil najhitrejši Luka Grubišić (Adrenalina MTB Team). Drugo mesto je osvojil Simone Cusin (Bibione Cycling Team), tretje pa Alen Jovanović Verbanac (BK Žminj).

U50 – Slavil je Jani Prešeren (Team BTS Company). Saša Dundović (Adrenalina MTB Team) je bil drugi, Antonio Selis (MBC Trieste) pa je osvojil tretje mesto.

50+ – Italijani so si podredili najstarejšo kategorijo. Ugo Pietrobon (Bibione Cycling Team), Mario Ferfoglia (MBC Trieste) in Claudio Pavan (Bibione Cycling Team) so si razdelili mesta na stopničkah.

Ženske

U15W – Gea Sabadin (BK Grobnik) je bila edina tekmovalka v kategoriji.

30+ W – Maja Bonačić je bila občutno hitrejša od Anne Santellani (MBC Trieste) in Antonele Juretić (BK Grobnik).

Otroške kategorije na MTB ZLIK Premantura light

U7 – Žan Pregl (SD Strahovica) je bil hitrejši od Maja Modica (MebloJogi-Pro Concrete).

U7W – Zoja Špenko (SD Strahovica) prvo in Enia Sabadin (BK Grobnik) drugo mesto.

U9 – Mark Pregl, Nace Špenko (oba SD Strahovica) in Luka Milevoj (Adrenalina MTB Team) je bila najhitrejša trojica.

U9W – Hana Bele Grkman (Calcit Bike Team) je bila hitrejša od Marte Krizmanić (BK MTB Istra Pazin).

U11 – Zmagal je Loris Mokrovčak (BK Rijeka). Drugo mesto je pripadlo Marcosu Ramonu (Pogi Team UAE Generali), tretje pa Janu Horvatu (BBK Šišmiš).

U11W – Lena Obranić (BK Žminj), Ema Korošec Janušič (KK Završnica) in Klara Pregl (SD Strahovica) so bile prve tri.

Vrstni redi

Peta dirka sezone 2022/2023 bo na sporedu 15. januarja. XC Ronjgi organizirajo pri KBBXS Adrenalina. Prijave na prijavim.se.