Noel Niederberger, iXS European Downhill Cup Brandnertal
28. junija 2021

V parku Brandnertal v Predarlbeškem v Avstriji se je začel letošnji evropski pokal v spustu iXS European Downhill Cup.

Na 2300 m dolgi progi Tschack Norris s 300 m višinske razlike se je merilo 240 tekmovalcev iz 28 držav.

V pestri konkurenci moškega superfinala je bil najhitrejši Švicar Noel Niederberger pred Italijanom Davidom Palazzarijem in Ircem Ronanom Dunnom. Med 31 superfinalisti so bili tekmovalci iz kar trinajstih držav in treh celin. Žal se je po padcu v superfinalnem nastopu na prav zadnje mesto uvrstil Luka Berginc (KK Črn trn), ki je bil v kvalifikacijah 18. najhitrejši.

Luka Berginc, iXS European Downhill Cup Brandnertal
Luka Berginc

Luka Berginc: “Od 15. maja nisem bil na kolesu zaradi poškodbe, tako da sem šel na dirko brez pričakovanj. Zelo sem zadovoljen s kvalifikacijami, 18. mesto, 5 sekund za zmagovalcem z ena tako umirjeno vožnjo. V finalu pa itak drugače kot na zmago ne znam, samo gume se niso držale podlage do cilja, je pa letelo! Ampak nism razočaran, ker vem, da imam hitrost, samo še vse moram sestavit in bo to to!”

V “malem finalu” je Žan Pirš (Bikehanic – 20 Chocolate) v svoji prvi članski dirki zasedel 36. mesto.

Gloria Scarsi, iXS European Downhill Cup Brandnertal
Gloria Scarsi

V finalu žensk je zmagala Italijanka Gloria Scarsi pred Bolgarko Izabelo Jankovo in rojakinjo Alio Marcellini.

Najhitrejši mladinec je bil Avstralec Remy Meier-Smith, Mel Filipič (DH Visit Pohorje) je zasedel 26. mesto.

Med mlajšimi mladinci je bil na startu slovenski prvak Val Celestina (Bikehanic – 20 Chocolate), a si je v sobotnih kvalifikacijah zlomil ključnico. Že v nedeljo so ga operirali v Izoli.

Druga dirka bo v Pili v Italiji čez štiri tedne.

Vrstni red finala
Vrstni red polfinala

Fotografije Rick Schubert za iXS European Downhill Cup

10 minut do starta: Luka Berginc
Svetovni pokal Maribor: Letos parada in paralelni slalom