Evropski pokal, Mak Breznik Falk
3. aprila 2022

Včerajšnji uspeh slovenskih tekmovalcev v disciplini BMX race, podkrepljen še z mojstrsko odpeljanima vožnjama Maka Breznika Falka in Jošta Ložarja.

Mak Breznik Falk (KD Rajd)

Verona je srečen kraj za slovenske tekmovalce v BMXu. Mak Breznik Falk (KD Rajd) je po lanskih stopničkah na istem prizorišču letos dodal nove. Do finala so mu uspele 100-odstotne vožnje, saj je prvo mesto osvojil v motih, 1/8, 1/4 in v polfinalu. Nato je v finalu izgubil le proti Švicarju Benu Lüthiju, številki 3 na svetu.

Jošt Ložar (KD Rajd / BMX Racing Kids Team)

Po lanskem tretjem mestu v svoji tekmovalni kategoriji, ki ga je dosegel v francoskem Sarriansu, je Jošt Ložar (BMX Racing Kids Team) uspel premagati tudi prekletstvo proge v Veroni s skoraj 100-odstotnim izkupičkom: drugi je bil le v 1/4 finala, na cilju pa je zaostal le za italijanskim prvakom in enim najboljših evropskih tekmovalcev Matteom Marianijem.