5. maja 2019

Pampilhoza da Serra, srečen kraj za slovensko četverico, a vseeno z nekaj grenkega priokusa. Imamo dva evropska podprvaka in dve zelo dobri uvrstitvi v elitni moški kategoriji.

Če so se včeraj v Kranjski Gori tekmovalci borili z blatom in spolzkimi koreninami, je bilo ves konec tedna v Pampilhozi da Serra sončno in prašno, a tudi drseče! Slovenska odprava ni razočarala, saj se domov vračajo z vrhunskimi uvrstitvami – drugima mestoma v ženski in mladinski kategoriji in šestim ter 32. med moškimi.

Na evropskem prvenstvu so nas več kot dostojno zastopali:

Monika Hrastnik (Dorval AM), branilka naslova med članicami z lanskega prvenstva v Lousi, prav tako na Portugalskem;
Jure Žabjek (Unior/Devinci Factory Racing), ki ima med člani že naslov evropskega prvaka iz leta 2015 iz Wisle;
Miha Ivančič (ŠKTD Avče) kot zamenjava med člani za poškodovanega Luka Berginca;
Žak Gomilšček (Sinter Brakes Team) med mladinci, lani skupni zmagovalec evropskega pokala v tej kategoriji.

Na kratko

Moški: najhitrejša vožnja je uspela Francozu Baptistu Pierronu. Njegov čas v cilju 3 minute, 13 sekund in pol. Jure Žabjek je osvojil šesto mesto. Za Pierronom je zaostal 3,8 sekunde. Na drugo in tretje mesto sta se uvrstila Francoz Benoit Coulagnes in Avstrijec David Trummer. Miha Ivančič se je uvrstil na zelo dobro 32. mesto v absolutni moški razvrstitvi. Njegov zaostanek za zmagovalcem pa 11,9 sekunde.

Vrstni redi vseh moških kategorij

Ženske: branilka naslova Monika Hrastnik se je na progo podala kot zadnja in na koncu naslov izgubila za 0,06 sekunde! Za pičlih šest stotink, kot je bila po treh minutah, 41 sekundah in 6 desetinkah divje vožnje v cilju hitrejša Švicarka Camille Balanche. Na tretje mesto se je uvrstila Italijanka Veronika Widmann, ki je zaostala slabi dve desetinki sekunde. Prve štiri tekmovalke so se razvrstile v le šestih desetinkah!

Vrstni redi najhitrejših dam

Mladinci: srebro za Slovenijo. Žak Gomilšček je v boju za majico evropskega prvaka zaostal le za Portugalcem. Goncalo Bandeira je progo prepeljal v treh minutah 25 sekundah in osmih desetinkah. Žakov čas na koncu pa 3 minute,29 sekund in 7 desetink in 44. mesto v absolutni moški konkurenci. Na tretje mesto se je uvrstil Francoz Tom Cosse.

Izjave naših: EP DH: Izjave naših reprezentantov

Pri veteranih so se naslovi razdelili med Španijo, Francijo, Italijo in Portugalsko: