10. maja 2019

Tretja in četrta dirka pokala Alpe-Adria ta vikend v Mariboru, naši BMXarji pretekli vikend odlično na avstrijskem Štajerskem, svetovni pokal se seli na Nizozemsko, začenja se pokal Triveneto, KD Rajd pa vabi na treninge s startnimi vrati.

BMX Alpe-Adria Maribor, prvič

Ta vikend je čas za tretjo in četrto dirko pokala Alpe-Adria in prvo ter drugo slovenskega pokala v disciplini BMX race. Na dirko je prijavljenih 117 tekmovalcev in tekmovalk iz Slovenije, Avstrije, Madžarske in Slovaške. Če te zanima ogled dirke, ki jo mariborski BSX Racing Team prireja že sedmič zapored, si spored lahko ogledaš na tem mestu

BMX Alpe-Adria Maribor, drugič

Če se boš udeležil dirke kot gledalec ali tekmovalec, si oglej, kje lahko parkiraš, kajti ob progi ne bo prostora za tvoje vozilo, saj je tam prostor namenjen tekmovalcem in njihovim šotorom!

Naši BMXarji odlično v Veitschu

Pretekli vikend sta bili v Avstriji prvi dirki štajerskega pokala. V soboto so sega udeležili tudi štirje slovenski tekmovalci, ki so mokro progo izkoristili za trening pred Mariborom. Med amaterji sedem in osem let se je odlično odrezala Mara Bella Perić, ki je osvojila peto mesto. V kategoriji fantov do vključno osem let, je Tine Gostenčnik osvojil drugo mesto, prav tako je v kategoriji devet in deset let drugo mesto osvojil Gabor Mihael Perić.

V dirki open, kjer so bili na startu vsi tekmovalci do vključno devetega leta starosti, pa je Gabor zmagal, Tine je osvojil tretje, Mara Bella pa enajsto mesto. Vsi trije so člani mariborskega BSX Racing Team. V kategoriji 15 in 16 let pa je nastopil Gaj Gorza (TBP Lenart / Maikun Thrill), ki je na prvi dirki osvojil drugo mesto, na drugi, pa je bil najprepričljivejši že v motih in slavil tudi v finalu.

Ta vikend

… se svetovni pokal v disiplini supercross seli na Nizozemsko. Tretja in četrta dirka bosta v Papendalu. Več informacij o dirki najdeš na bmxpapendal.com

Vabilo v Papendal. Časovnico prenosov v živo najdeš na UCI BMX supercross.

Pokal Triveneto

V nedeljo, 12. maja bo v organizaciji BMX Libertas Lupatotina v San Giovanni Lupatotu na sporedu prva dirka pokala Triveneto. Vse informacije najdeš na tem mestu

O dirki Alpe-Adria Rivignano tudi na Malti

Na prvih dveh dirkah v Italiji sta se pomerila tudi dva mlada malteška tekmovalca, ki sta bila pred tem tudi na vadbenem kampu pri Corradu Tosu. Poročilo z dirke na gozonews.com