6. junija 2010

Hojnik 33 v zadnji etapi, prav tako skupno. Skupna zmaga za Avstrijca Uweja Hochenwarterja in Ukrajinko Natalijo Krompets. Naporna dirka z dolgimi vzponi.

Na vsakodnevnih zahtevnih trasah ga verjetno ni bilo junaka, ki bi dirkal tudi navzdol, pa se ne bi nikdar povaljal, in danes tudi skupni zmagovalec ni bil izjema

Vodilni v hitrem spustu v prvem delu današnje etape

Hojnik v oranžnem

Makan na okrepni postaji, kjer je potrebne tudi nekaj spretnosti

Brems je bil osmoljenec današnje etape, a resnici na ljubo bi 20 sekund zaostanka za močnih Hochenwarterjem lahko izničil le z veliko sreče

Hojnik v cilju

Koroška trojica, z leve: Makan, Andrejc, Hojnik

Najboljše skupno pri damah ...

Najboljše skupno pri damah …

... in pri gospodih (članih elite, amaterskih in veteranskih stopničk je bilo seveda preveč za fotografiranje in objavo)

… in pri gospodih (članih elite, amaterskih in veteranskih stopničk je bilo seveda preveč za fotografiranje in objavo)

Najkrajša etapa dirke, 52 km z 2100 višinci. Še enkrat gor in dol ter goooor do snega in dol proti cilju, delno kar po progi za spust za svetovni pokal, in letošnja izvedba štiridnevne etapne dirke Alpentour Trophy z izhodiščem v Schladmingu na avstrijskem Štajerskem je končana.

Skupna zmagovalca sta domačin Uwe Hochenwarter pri članih in Ukrajinka Natalija Krompets pri članicah. Hochenwarter je imel pred zadnjo etapo le 20 sekund prednosti pred zmagovalcem včerajšnje etape, Belgijcem Bjornom Bremsom. Tudi danes sta na čelu kolesarila skupaj, vse do zadnjega spusta, kjer je dobil Belgijec defekt, ga popravil in imel nato pred ciljem še težave z verigo. Tako si je pridelal dobre 3 minute zaostanka, a skupno drugo mesto si je le pritekel.

Prva slovenska ekipa, ki je se je udeležila Alpentour Trophyja (prej so se na štartu pojavljali le posamezniki, Jure Golčer je leta 2003 celo zmagal), je bila MTB Koroška. Najopaznejši član je bil mladi Klemen Hojnik, 22-letni Korošec iz Breznega v občini Podvelka. Vse dni se je uvrščal tik za trideseterico in povsem dostojno tekmoval s četico profesionalcev med nastopajočimi. Nekoliko presenetljivo sta bila z veteranom Sebastjanom Andrejcem vsak dan hitrejša od kapetana Emila Makana, ki pa je že pred prihodom v Schladming vedel, da ni v vrhunski formi.