12. junija 2013

Madon in Bole s fotografijama dneva na VitalMTB, Madonč v igri za foto tedna, Gartnarjeva slika pa zmagovalna v Osijeku. Pa še maraton Moša, pravi datum DP v spustu, Halzer v Rotterdamu, Cimperman zmagovalec DH Ivanec, požigalec v Divijini …

Kaj to delajo naši fotografi!?

V zadnjem tednu sta imela dva slovenska fotografa fotografijo dneva na ameriški strani VitalMTB. Nejc Bole v petek s sliko Petra Mlinarja s superendura Gemona, Mitja Madon pa v ponedeljek s Tadejem Humarjem nad Kanalom. Za slednjo na facebooku “poznavalci” celo ugotavljajo, da je izdelana v fotošopu
Bole/Mlinar sicer nista prišla v glasovanje za fotografijo tedna – nagrada sta dve čeladi Urge – obvezno pa moraš TUKAJ in ZDAJ glasovati za Madona/Humarja!

Škofjeločan Boštjan Gartnar pa je s svojo fotografijo “On the edge” s Soriške planine zmagal na natečaju festivala Frame v Osijeku.

Naš izrez lahko fotografiji dela tudi krivico, zato si jo v izvirniku le oglej ob glasovanju 😉

Uršič drugi na prvem maratonu v Moši
V nedeljo se je v Moši pri Gorici odvil prvi 1. Alpin Marathon Mossa. Preizkušnja je bila dolga 62 km v dveh krogih.Mmaraton je bil v vseh pogledih ekstremen, kljub majhni višinski razliki 1000 m. Trasa je potekala po poljskih poteh, gozdnih poteh in singlih, utrjenih kolesarskih poteh in po vinogradih. Poti so bile namočene od celotedenskega dežja, za povrh pa še nedeljska vročina, ki je po nekaterih zavetnih delih vinogradov dosegla tudi 40 stopinj! Skoraj polovica udeležencev je predčasno končala.
V kategoriji Open (elite & U23) je zmago slavil Blaž Uršič (KK Pantal), ki je bil drugi v absolutni razvrstitvi, po dveh urah in tričetrt je bil od njega hitrejši le Mattia Rizzo iz kategorije master elite.
V kategoriji M1 je z drugim mestom blestel novinec v gorskem kolesarstvu Tomaž Volčič (KK Pantal); v kategoriji M2 sta razturala Deš Flešovca: 2. mesto Aleš Boškin in 3. mesto Mitja Černe (8. in 9. absolutno); v kategoriji M3 je slovenske barve ubranil Primož Gulin (Deš Fleš) s 5. mestom. Pri amaterjih je 7. mesto zasedel Matias Kumar (Deš Fleš). (poročal Gulin)
Rezultati

DH DP 7. julija
Nekaj zmede je bilo z datumom državnega prvenstva v spustu na Mariborskem Pohorju. Prvenstvo bo 6. in 7. julija! Koledar mtb.si

Halzer na Nizozemskem
Miha Halzer (Energijateam.com) je v nedeljo zasedel 4. mesto v XC eliminatorju nizozemske serije v Rotterdamu. Zmagal je Belgijec Fabrice Mels. citymountainbike.com

Cimpermanu DH Ivanec
Na hrvaški DH sceni je bil na vrsti DH Ivanec, letos zopet izven uradnega koledarja. Na bolj uveljavljeni dirki je bila tudi slovenska udeležba močnejša kot prejšnji vikend na Grmi. Zmagal je Jan Cimperman (MTB Trbovlje/Specialized) pred Alešem Virtičem (Rajd Trek) in Kristjanom Vrečkom (Supersnurf), peterico sta zaokrožila Jernej Cokan (MTB Trbovlje/Specialized) na 4. in član kluba gostitelja BBK Ivanščica Dušan Lepoša na 5. mestu. Vrstni red

Požigalc
Naključje ali ne, v noči po petkovi objavi, da bo tržiški dirt park Divjina 14. septembra gostil tekmovanje Red Bull Wild Ride, se je v parku “oglasil” požigalec in podkuril pod nadstreškom sredi parka. www.facebook.com/dirtpark.divjina

Na Partizanko Avstrijca
Vzpon koroškega pokala na Partizanko je imel v nadomestnem terminu več sreče z vremenom. Tokrat sta bila najhitrejša Avstrijca Roland Maier in Andrea Eberhart. mtbkoroska.net