27. avgusta 2014

Na kratko s finala serije v 4krosu v Bolgariji, pa tri napovedi in en skok na dirko srbskega DH pokala.

Rotnik 7. na zaključku 4X Pro Toura

Na letošnji sedmi in zadnji dirki 4X pro toura v Pamporovem v Bolgariji se je Urban Rotnik (Blackthorn GT) prebil vse do polfinala in naposled zasedel 3. mesto v malem finalu, skupno torej 7. Prav tako 7. je bil v kvalifikacijah. Njegov klubski kolega Matija Stupar je padel na treningu in ni nastopil.
Zmagal je Tomaš Slavik, ki je dobil tudi skupno razvrstitev, pri ženskah je pripadla Helene Valerie Fuhwirth. Rotnik je skupno 15., Monika Hrastnik pa 7.
Na dnu najdeš še video z dirke.

Na uvodni fotografiji Rotnik v Pamporovem. Foto Dimitar Georgiev/360mag.bg

Še tri bližnje za vaše koledarje:

Žirovski kolesarski krog, 30. 8.
Prihajajočo soboto 30. avgusta TD Žiri prireja že 13. Žirovski kolesarski krog. Najdaljša trasa meri 56 km, s tehnično zahtevnostjo si predstavljate, kako je (priporočajo gorska kolesa), morda pa uberete kakšno inačico spusta … www.ziri.si

BMX kamp Maribor, 30./31. 8.
Ta konec tedna na mariborski BMX progi prirejajo kamp za mlade kolesarje. Več

Vzpon za pokal Tanje Žakelj, 4. 10.
V Ledinah bodo v začetku oktobra priredili drugo tekmovanje v naši najljubši mtb disciplini v čast domači šampionki. Več

DH Mokra gora, Srbija

Pa čisto za okus poročilo z dirke vse bolj zaresnega srbskega pokala v spustu na Mokri gori na mtb.ba