25. septembra 2013

Tanja Žakelj in Nik Burjek najhitrejša na Blegoš, Blaža 3. v Gujangu, finale At-Hu-Si BMX prvenstva, nova stran bajk.si, Calcit zaposli trenerja, še štirikrat OKI, SiOL o MTB.

Žakljeva in Burjek prva na Blegošu
V nedeljo so kolesarji spet zavzeli Blegoš, na sporedu je bil že 15. vzpon. V absolutni konkurenci je zmago prvič slavil cestni kolesar Save Nik Burjek pred Dejanom Vračičem (Korak naprej) in Borutom Rudolfom (Črni Vrh), najhitrejša dama je bila seveda Tanja Žakelj (Unior Tools Team) na absolutno 13. mestu med 127 udeleženci. Več na sdmh.si

Na uvodni fotografiji: če so šli Tanjini navijači na Norveško, so šli pa ja tudi na Blegoš. Tokrat so širili glas o Tanjinem vzponu, ki bo na vrsti 5. oktobra. Tanja, bi imela raje svoj enduro?  Foto Arne Istenič (ŠDMH)

Blaža 3. na Kitajskem
Blaža Klemenčič (Calcit bike team) je na dirki prve kategorije UCI v Gujangu na Kitajskem zasedla 3. mesto za zmagovalko Julie Bresset (Fra) in drugouvrščeno Katrin Leumann (Švi). Pri moških je zmagal Švicar Fabian Giger. Vrstni redi

At-Hu-Si BMX zaključen
Avstrijsko-madžarsko-slovensko BMX prvenstvo se je minuli konec tedna zaključilo v Baierdorfu v Avstriji. Članki mariborskega BSX Teama so kar pridno stopali na stopničke: Tim Bratuša je bila oba dneva najhitrejši v kategoriji do 8 let; pri 8-10-letnikih je bil Staš Lukič v nedeljo 1., pa še drugi v dirki Open 10-13, Gal Gorza pa 2. in 3.; v najstarejši kategoriji 17+ je bil Tilen Frank 5. in 3., zmagovalec Maribora Žan Godina 2. in 5., v nedeljski dirki Open 14+ pa sta je bil 3. Frank in 4. Godina. www.bmx-baierdorf.at