2. oktobra 2013

21. vzpon na Pohorje in Žakljevi in Lovšetu, maraton Parenzana, DH Maribor na TV Slo, XCE Budimpešta s tremi Slovenci v top 5, Blaža v Maleziji, Oktoberbikefest enduro prestavljen, BOFF vabi, SP ’15 v Andori.

Vzpon na Pohorje
Že 21. vzpon na Pohorje sta v nedeljo, ko so v nasprotno smer drveli spustaši, dobila Tanja Žakelj (Unior Tools Team) in veteran Matej Lovše (Tušmobil). Matej je za vzpon od Pekr do Bolfenka potreboval 32 minut in 4 sekunde, 38 sekund za njim pa je bil v cilju Blaž Pristovnik (Orbea Geax) in tako postal članski državni prvak v tej disciplini. Tretji je bil v cilju domačin Dejan Vračič (Team korak naprej, +1.55), v istem času pa še Rok Korošec (Calcit bike team). Vzpon, ki je štel tudi za prvenstvo vojske in policije, je opravilo 117 kolesarjev. Vrstni tedi in fotogalerija na www.ganeshateam.com

Na uvodni fotografiji na mtb redko viden dres, v njem Matej Lovše, foto ganeshateam.com

Parenzana & OL Istria MTB Tour
Zmagovalec nedeljskega maratona Parenzana Cube v Istri je na dolgi (77 km/1850 v.m.) trasi postal v mokrih razmerah postal Avstrijec Hermann Pernsteiner pred rojakom Uwejem Hochenwarterjem in Rusom Aleksejem Medvedevim. Matjaž Budin (Orbea Geax) je bil na 7. mestu najhitrejši Slovenec, mesto pred Hrvatom Josipom Rumcem, vrstnikom Mateja Mohoriča, ki se je v zadnjih sezonah že uveljavil na cesti. Na krajši 52 km trasi je bil najhitrejši dobri stari Italijan Mauro Bettin.
V seštevku petkove in sobotne etape OL Istria MTB Toura je zmagal mlajši Medvedev, Dmitri, Budin je bil 6. istria-bike.com

DH iXS na TV Slo
Še en video s finala evropske serije v spustu iXS na Mariborskem Pohorju – prispevek TV Slovenija na rtvslo.si

XCE Budimpešta
Drugo od dveh dirk madžarskega Eliminatoura je v Budimpešti dobil domačin Zsolt Juhasz pred Mihom Halzerjem (Energijateam.com), rojakom Markom Csielko in še drugim Slovencem Urbanom Ferenčakom (Calcit bike team). Blaž Vrbnjak (KD Hrastnik) je dobil mali finale za 5. mesto.
Da ne bi bilo dolgčas, je Halzer, ki je dobil prvo dirko v Siofoku in si pred dobrim mesecem dni poškodoval ramo, padel v kvalifikacijah in bil le 16. eliminatour.hu

Ena Malezijska
Blaža Klemenčič (Calcit bike team) nastopa na etapni dirki v Langkawiju v Maleziji. Po prologu in dveh etapah je na 8. mestu skupne razvrstitve, mesto pred Srbkinjo Jovano Crnogorac. V ponedeljkovem prologu je bila Blaža 5., torkovi prvi etapi 3., v sredini drugi od petih pa 13. Vodi Američanka Lea Davison (Specialized). cyclingnews.com