27. novembra 2013

Lovšetu tudi ciklokros Ledine, reli Santa Domenica z dvema spustašema, predbožična tura, Berto za foto tedna na Vital, sk8park N. Gorica napreduje, Mlinčki race, predavanje s Haute Route.

Dvakrat CX, dvakrat Lovše
Druga dirka pokala v ciklokrosu je bila minulo soboto na blatni progi v Ledinah nad Idrijo. V dirki najmočnejše kategorije moških od 19 do 40 let je bil še enkrat najhitrejši Matej Lovše (Tuš), tokrat pred Janom Tratnikom (Tyrol) ter gorskima kolesarjema Boštjanom Hribovškom (Calcit) in Lenartom Nočem (Uni Cult). V skupni razvrstitvi Lovše vodi pred Hribovškom in Tadejem Logarjem (Sava). Poročilo, vrstni redi, fotogalerija na sloga-1902-idrija.si
Tretja dirka bo to nedeljo v Gradišču pri Murski Soboti. kktropovci.si

Menard in Jereb za volanom
En bivši in en aktivni tekmovalec v spustu sta minuli vikend v Sveti Nedelji tik čez mejo s Hrvaško vrtela volana svojih oz. izposojenih reli avtomobilov. Jure Menard, ki ima nekaj dirkaških izkušenj, največ sicer kot sovoznik, je bil zelo uspešen. S sovoznico Jasmino Čar sta z avtomobilom Citroen DS3 R3T zmagala v kategoriji samo na en par koles gnanih vozil, skupno sta bila 14. Gašper Jereb, član ŠKTD Avče in v minuli sezoni 9. član slovenskega DH pokala, se je s sovoznikom Andrejem Strgarjem v cliu lepo držal prvi deseterici iste kategorije, a je dvakrat (po spustaško) ušel s štarta. S pribitkom minute in 10 sekund je končal na 19. mestu v kategoriji, sicer bi bil gotovo pred nekdanjo smučarko Niko Fleiss
Video – Jure in Jasmina na eni od preizkušenj

Kje boš 21. decembra?
Mi bomo na tradicionalni 13. predbožični turi, ki bo posvečena Gorazdu. Več na Tabli

Berto za foto tedna na Vital
Ta teden lahko na VitalMTB glasuješ za fotografijo Sandija Bertonclja z Borovničk. Kar močna konkurenca, pa noben od rajderjev ni na tleh … Poglej in glasuj tukaj

Pridni graditelji v NG
Skatepark, ki raste v Novi Gorici, bo seveda odprt tudi za goste na dveh (po možnosti 20-palčnih) kolesih. Gradnja vidno napreduje, najbolje o tem poroča Luka na scrcrw.com