4. julija 2012

Poročilo s Pepsi Evolution BMX Jama, pump dirka v Moravskih Toplicah, glasovanje za donacijo klubom mladih športnikov, festival Kitzbühel, nagrada za Funn faco, Ergaver pri kengurujih, XC Požega, maraton Alpe.

Krivec za četverico gostov na BMX jamu
Sobotni Pepsi Evolution BMX Jam v ljubljanskem skejtparku je dobil Nemec Sergei Geier pred rojakom Tobiasom Wickom, tretji je bil Madžar Baszi Ivanfi. Od Slovencev se je na tem največjem BMX fristajl tekmovanju pri nas najbolje odrezal Rok Krivec s 5. mestom, poleg tega je osvojil tudi nagrado za najboljši trik. Kljub vročini so gledalci videli hudo furanje z vrsto vrhunskih trikov.
Poročilo in galerija na urbanroof.si
Fotogalerija Nejca Puša

Uvodna fotografija foto Ana Jarc/urbanroof.si.

Pump Moravske
V soboto so ga molzli na pump track tekmovanju v Moravskih Toplicah. V MTB kategoriji je zmagal Matej Stapić, v BMX pa Tilen Frank. Več v Jasmininem poročilu s fotogalerijo na pomurec.com

Za mlade športnike
To je ime dobrodelne akcije za društva, ki se ukvarjajo z mladimi. 30 društev, ki bo do 31. avgusta zbralo največ glasov, dobi po 1000 evrov. Med prijavljenimi društvi so tudi KK Ribn’čan, KD Rajd, KD Sloga 1902 in ŠD LIFE. Glasuj na zamladesportnike.si

XC festival Kitzbühel
Minuli konec tedna je mtb festival gostil smukaški Kitzbühel. Tina Perše (Calcit bike team GT) je dobila kros mladink. Njena klubska kolega Boštjan Hribovšek in Urban Ferenčak sta v krosu članov (UCI C1) zasedla 22. in 33. mesto, mesto pred Ferenčakom je bil še Borut Rudolf (Orbea Geax), ki je vrnitev očitno vzel čisto zares. www.kitzalpbike.at

Funn faca
Nagradna igra z rojstnega dne mtb.si se nadaljuje na facebook strani Funn Slovenija. Glasuj za naj Funn faco.

Črn trn dirka v Avstraliji
Mitja Ergaver, ki se te dni mudi v Avstraliji, ima poleg tudi svoje BMX kolo. V soboto je osvojil drugo mesto na lokalni dirki v BMX parku Southlake v Wollongongu, Novi Južni Wales.

XC Požega
Marko Škarja (Energijateam.com) ne more zdržat cel teden brez dirke, tako je v nedeljo kot edini Slovenec nastopil na dirki hrvaškega pokala B v Požegi in osvojil 2. mesto med veterani A. Vrstni redi (PDF)

Maraton Alpe
Na nedeljskem cestnem maratonu Alpe se je zopet izkazalo nekaj gorskih kolesarjev. S tretjim mestom še ene stopničke za Mateja Lovšeta (Uni team Cult), 13. je bil Jure Kukovič (Calcit bike team GT), 25. Lenart Noč (Ganesha team) … Vrstni redi