25. aprila 2010

Na prvi dirki svetovnega pokala v krosu so štartale tri Slovenke: Tanja Žakelj je bila 27., Nina Homovec 54., Blaža Klemenčič z veliko smole do odstopa.

Za zdaj so nam organizatorji namenili samo slike slabe kvalitete, a se vseeno vidi kako zelo blizu sta si bila Nino in Julien (foto: organizator)

Irina je imela nekaj ur prej malce več časa za slavje na ciljni črti, a prav veliko spet ne (foto: organizator)

Svetovni pokal se je prvič ustavil v Dalby Forestu na osrednjem delu angleškega otoka

Težko pričakovana sezona svetovnega pokala se je začela z dirko na prizorišču Dalby Forest v osrednjem delu angleškega otoka. Vsa svetovna elita je po zapletih z letalskim prometom le prispela na dirko, že prva dirka pa kaže na še močnejšo konkurenco kot v preteklosti in širši krog favoritov. Dokaz o izenačenosti najdete v analizi krogov obeh dirk ali pa v sekundi, ki je na koncu ločila Schurterja in Absalona.

Izmed naše trojice je dirko najbolje začela Blaža Klemenčič. Že takoj po štartu so tekmice pred njo padle in v prvi krog se je podala na približno 30. mestu in se hitro prebila v okolico 15. mesta. Tam se je vozila dva kroga, nato pa je dobila takoj po servisni coni defekt. Nadaljevala je peš, a po dveh kilometrih teka odspotila. Tanja Žakelj je medtem zelo dobro vozila v prvem in zadnjem delu dirke, le na sredini je za nekaj minut popustila. Na srečo v tem času ni izgubila veliko proti tekmicam in ohranila svoj položaj okoli tridesetega mesta. Na koncu je ciljno črto prevozila kot 27. v skupni ženski konkurenci, med mlajšimi članicami je bila 5. Nina Homovec je morala zaradi slabe lanske sezone štartati iz ozadja in zato je bila njena taktika zelo jasna – močan napad iz štarta, nato pa ohranjanje položaja. Taktika se je obnesla in Nina je pridobila kar veliko mest ter dirko končala na 54. mestu.

Razplet je komentiral vodja ekipe MBK Orbea Primož Štrancar: ”Tako Tanja kot Nina sta zadovoljni z dirko, saj je bil naš glavni cilj predvsem čim višja uvrstitev in s tem zagotovitev boljših štartnih mest na drugi dirki sezone v Belgiji, kar nam je v celoti tudi uspelo. Tanja je bila pričakovano močnejša, s 5. mestom med mlajšimi članicami se je že malo približala končnemu cilju sezone – skupni uvrstitvi med prve tri.”

Dekleta morajo sedaj pohiteti domov, saj je v torek na sporedu pokalna dirka v Žeribljah pri Postojni.