25. junija 2012

Na 15. izvedbi kamniškega krosa v močni in izenačeni dirki skoraj petdeseterice članov Poljaka pred Rusom, Budin odličen peti. Pri članicah Ukrajinka.

Sobotno dirko slovenskega pokala v krosu in mednarodno dirko UCI druge kategorije v Kamniku je zaznamovala močna udeležba kolesarjev iz vzhodnoevropskih držav, ki so odnesli tudi najvišja mesta v članskih kategorijah. Pri moških sta prvi dve mesti zasedla brata Brzozka iz ekipe JBG-2, Piotr pred Adrianom (njunemu očetu Jaceku je šlo v nedeljo malce slabše v Kranjski Gori), tretje mesto je z zaostankom 48 sekund osvojil Rus Evgeni Pečenin, star znanec slovenskih dirk. Pri ženskah je zmagala Ukrajinka Irina Popova z majhno prednostjo pred drugouvrščeno Hrvatico Andreo Kiršić in tretjeuvrščeno Ruusinjo Ano Konovalovo.

Od Slovencev se je med 47 člani na štartu najbolje odrezal Matjaž Budin, ki je bil v cilju kot peti z dobrima dvema minutama zaostanka za zmagovalcem. V isti minuti sta mu sledila Matej Lovše in Lenart Noč na 8. in 9. mestu.

V vseh kategorijah je nastopilo kar okrog 250 kolesark in kolesarjev iz osmih držav.

15. izvedbo kamniškega krosa pri italijanskih koordinatorjih serije Alpe-Jadran še vedno vodijo tudi kot svojo, čeprav prireditelji iz kamniškega KD Calcit / Calcit bike team GT letos niso sprejeli njihovih pogojev za udeležbo v seriji.

To je bila zadnja pokalna dirka pred državnim prvenstvom, ki bo 22. julija v bikeparku Javornik. V Kamnik se kolesarji zopet vračajo 18. avgusta, ko calcitovci prirejajo GT-Garmin bike eliminator.

calcit-bike.com

Na uvodni fotografiji zmagovalec Piotr Brzozka, vse fotografije Gregor Miklič/Calcit Bike Team-GT.