30. avgusta 2009

Četrto in predzadnjo dirko slovenskega pokala v spustu je na Koroškem dobil Primorec, 21-letni Tadej Humar (ŠKTD Avče) s 6 stotinkami sekunde pred domačinom Denisom Paradižem (Enduro Mulisha), tretje mesto je osvojil Jan Cestnik (MTB Trbovlje/Specialized).

Slike so posnete na sobotnem treningu, zato blato, dež, pajaci ... Tadej Humar

Slike so posnete na sobotnem treningu, zato blato, dež, pajaci … Tadej Humar; vse foto Grega Stopar

Denis Paradiž

Jan Cestnik

Jan Cestnik

Luka Novak

Luka Novak

Boštjan Volf

Po včerajšnjem dežju je bila v dopoldanskem polfinalu 1,9 km dolga proga s kar 400 metri padca zelo zahtevna. Stoterica bajkerjev se je z drsenjem in padci prebijala proti cilju te nove proge, povsem drugačne od tiste, ki je pokal gostila v letih 2001-2003.

V polfinalu je bil najhitrejši državni prvak Miran Vauh, za skoraj 16 sekund hitrejši od Humarja na drugem mestu, tretjeuvrščeni Paradiž je zaostajal že skoraj 20 sekund, desetouvrščeni Andraž Jeršin že skoraj 40 sekund.

Do popoldanskega finala se je proga nekoliko posušila, oprijem je bil boljši, časi pa tudi. Dolga časa je v sedežu vodilnega sedel Kristjan Vreček, ki je bil v polfinalu diskvalificiran, dvignil ga je šele klubski kolega Boštjan Volf. S še pet seund boljšima časoma sta nekaj pozneje v cilj priletela Luka Novak in Jan Cestnik. To sta bila prva dva z boljšima časoma od Vauhovega polfinalnega, a še vedno sta bila njuna nastopa daleč od popolnosti – Luka je dvakrat zletel s proge, Jan je padel.

Po neuspehu naslednje osmerice vključno z Blažem Hölclom je domače navijače na noge dvignil Paradiž s senzacionalnim časom 4:29,23. A se ni dolgo veselil, saj je njegov čas popravil že naslednji. Tadej Humar, ki se je k vrhu prvič zavihtel na letošnji prvi dirki v Avčah, je bil hitrejši za pičlih 6 stotink sekunde.

Vsi so čakali še Vauha, ki ib moral v boljših razmerah svoj polfinalni čas popraviti “le” za dobre štiri sekunde, a je po radijski zvezi s proge prišla informacija, da se Vauh pelje po počeni zadnji gumi. Smola prvaka, ki je bil najhitrejši tudi pred tednom dni na hrvaškem DP, a začetek slavja pri Avčanih.

Z dvema dobrima nastopoma je Humar napredoval na drugo mesto v skupni razvrstitvi, za Cestnikom zaostaja le osem točk.