9. aprila 2019
Novost letošnje dirke je pod streho. Odličen in tehnično ne prav lahek prolog so perfektno odpeljali tudi slovenski tekmovalci, saj so stali na stopničkah v treh kategorijah!

Novost letošnje dirke je zagotovo prolog. Na papirju dolg 13 kilometrov in s 300 višinskimi metri vzponov, na števcu pa je pokazal kilometer in pol manj, a še vedno enako število višincev.

Po včerajšnjem deževju je bilo nekaj blata na progi, a največ preglavic je tekmovalcem takoj po startu predstavljala vožnja po pesku na plaži. Najhitrejši so za uverturo, ki bo dodelila mesta v startnih blokih pred prvo etapo, ki bo tako kot današnje “ogrevanje” s startom v Baški in ciljem v mestu Krk in bo postregla z 72 razgibanimi kilometri in 1750 višinskimi metri vzponov, potrebovali manj kot pol ure, povprečje tekmovalcev pa se je vrtelo okoli 44 minut.

Zelo zanimiv je bil sam boj za vrh, saj so se prvi trije pari na cilju zvrstili v manj kot dvajsetih sekundah. Prolog so odlično odpeljali tudi slovenski predstavniki, saj so bili na stopničkah kar v treh kategorijah – grand master, master in pri mešanih dvojicah.

Najboljši po kategorijah

Moški:
1 – Team Mitas CZE 1 (Filip Adel in Jan Škarnitzl, CZE) 0:28:47
2 – Team Bulls (Niklas Schehl in Leon Kaiser, GER) 0:29:00
3 – Vitalo Future Cycling (Kristian Hynek in Martin Stošek, CZE) 0:29:04
Najvišje uvrščeni slovenski dvojec je bil Tancacoaching-energijateam.com 2 (Gregor Dimic in David Ivartnik), ki sta osvojila 11. mesto

Ženske:
1 – Focus RAPIRO Racing – KMC FRUIT TO GO (Cemille Trommer, GER in Karen Brouwer, NED) 0:36:57

3 – ENDEKA BASSTA team masters (Pavel Hájek – David Brabec, CZE) 0:35:20
Mešana slovensko-hrvaška naveza Uroš Breški in Ivica Mesarić (Husqvarna team) je osvojila peto mesto.

Grand master:
1 – KEINDL SPORT – BIKE & SKI (Peter Vesel SLO – Thorsten Damm GER) 0:36:04
2 – SLO MASTERS (Iztok Kuret – Lucjan Premrn, SLO) 0:37:34
3 – TEAM ATV CYCLE (Rene Vallee – Denis Liaud, FRA) 0:38:42
Kvarnerska jazbeca (mtb.si) Matej Hartman in Aleš Boben sta osvojila 9. mesto.

Peter in Thorsten na najvišji, takoj pod njima pa drugouvrščena Iztok in Lucjan

Izjave nekaterih slovenskih tekmovalcev

Peter Vesel in Thorsten Damm
Peter: “Prolog je bil kar resen zalogaj. Zjutraj sva šla preverit traso, a sva zgrešila prvi del proti Stari Baški. Thorsten me je presenetil, ko je že takoj na štartu močno potegnil. Dokaj hitro sva ujela Petra in Gunterja iz ekipe 9th Wawe, kar je bil znak, da dobro voziva.“

mtb.si
Matej Hartman: “Tomislav mi je poslal delovno verzijo gpx sledi prologa in pred dvema tednoma sva se z Bobijem predvsem mučila z iskanjem prave stezice v sipinah nad Baško. Tisto naju je tako izmučilo, da nama takrat trasa prologa ni bila všeč. Čeprav je bila danes rahlo namočena, je bila povsem drugačna – tekoča, hitra in lepa. V slabih trinajstih kilometrih nisva imela nobenih težav in z rezultatom sva zadovoljna.”

Mitja Tancik in Vita Movrin
Mitja: “Če bi naju med vožnjo snemali, bi se gledalci smejali, saj sva ves čas vriskala.”

Ker Vita prvič vozi na Krku, je sledila izkušenemu Mitji, kar se je dobro videlo tudi v cilju. Vita je bila veliko bolj blatna. Njun cilj je seveda majica, do katere ju po prologu loči kratkih 5 sekund.

Na naslovni fotogafiji danes najhitrejša Slovenca Gregor Dimic in David Ivartnik. Foto Matej Hartman