25. junija 2013

Četrta pro dirka serije Superenduro v Madesimu je bila hkrati italijansko prvenstvo. Zmaga Alexa Lupata, Medvešček 12. in Mlinar 17.

Na četrti “pro” preizkušnji italijanske enduro serije Superenduro v Madesimu so se gostitelji gnali za majicami državnih prvakov, ob tem pa mednarodna konkurenca ni bila nič manj pestra. Zmaga v absolutni konkurenci je po štirih hitrostnih preizkušnjah pripadla Alexu Lupatu z le sekundo in tremi desetinkami naskoka pred branilcem naslova Davidom Sottocornolo.

Na štartu so bili tekmovalci štirih slovenskih klubov. Lahko rečemo, da je Črn trn tokrat premagal Orbeo Geax, Calcit bike team z le enim predstavnikom ni bil prav konkurenčen, Energijateam.com pa sploh ni videl cilja.

Najhitrejši Slovenec je bil tokrat Kristjan Medvešček na 12. mestu. Brez kakšnega prebliska med najhitrejšo deseterico. Njegov klubski kolega Peter Mlinar, katerega ime so si Italijani zapomnili na prejšnji dirki v Gemoni, ko je bil četrti, ga je za štiri desetinke prehitel le v zadnji etapi, ko sta zasedla 11. in 12. mesto. V seštevku se je moral Pero tokrat zadovoljiti s 17. mestom.

Dva naša sta na stopničke stopila v starostnih kategorijah: Medvešček na 3. v kategoriji 19-23 let, Robi Kordež na 3. v kategoriji 35-39 let. Ana Zupan si je pri padcu v tretji etapi izpahnila ramo in dirke ni dokončala, Jaka Tancik pa si je z vožnjo izven označene trase (kako naj to rečemo: ni bilo krajšanje, le blaten ni želel biti) prislužil diskvalifikacijo.