13. marca 2011

V dirki italijanske mednarodne serije v Sirmionu zmaga Manuela Fumica, Urban Ferenčak najboljši Slovenec na 33. mestu. Korošec 17. pri mladincih, Mihalič 14. med 109 uvrščenimi ml. mladinci.

V Sirmionu na drugi dirki italijanske mednarodne serije v krosu (UCI class 1) v blatnih razmerah konkurenca ni bila kaj dosti šibkejša kot pred tednom dni v Toskani na še nivo višje rangirani preizkušnji. Po odstopu vodilnega, domačega prvaka Marca Aurelia Fontane zaradi okvare, je v moški članski dirki zmagal nemško-hrvaško-slovenski as Manuel Fumic pred najboljšim mladim članom, Gerhardom Kerschbaumerjem z Južne Tirolske. Tretji je bil Španec Ivan Alvarez Gutierrez, član italijanske ekipe.

Od Slovencev je bilo morda največ pričakovati od Roberta Kordeža (Orbea Geax), a je odstopil po hkratnem defektu obeh gum. Čast je dostojno ubranil Urban Ferenčak (Torpado Surfing shop), ki je šele pred tednom dni debitiral med člani. Po štartu iz zadnje vrste med več kot 120 nastopajočimi se je skozi vso dirko prebijan naprej, Ustavil ga ni niti defekt, po katerem je moral nadaljevati z nadomestnim obročnikom z gumo za suhe razmere. “Tudi potem je šlo kar dobro,” je povedal Urban, ki je končal na 33. mestu, v razvrstitvi mlajših članov pa na 10. “Za začetek prve članske sezone sem kar zadovoljen z dosežkom. Ampak se bom potrudil, da bom prišel še višje.”

Urban je že v svoji drugi dirki tako ušel “metli”, ki pometa tekmovalce, ki zaostajajo več kot 80% časa, ki ga za prvi krog potrebuje najhitrejši. V prvi polovici uvrščenih je končal še Matjaž Budin (Orbea Geax) na 43. mestu, ki pa je bil za metlo ravno malce prepočasen.

V dirki mladincev se je Rok Korošec (Calcit bike team) izkazal s 17. mestom po padcu v prvem krogu. Še tri mesta višje je bil med ml. mladinci Luka Mihelič, 20. je bil Blaž Kadivec (oba EnergijaTeam.com), 31. pa Peter Zupančič (Calcit) med kar 109 uvrščenimi v tej kategoriji.

Pomlad mednarodnih dirk v krosu v naši soseščini se čez dva tedna nadaljuje v Langenloisu v Avstriji (UCI C1).