4endurance sis 1
Freestyle Giant SloEnduro Wheelbase Renthal Oblikovalski studio Ideator
26. marca 2010

V šesti etapi dirke v Južni Afriki sta Breški in Lutman zasedla 54. mesto (42. v kategoriji) in v skupni razvrstitvi zdrsnila za nekaj mest navzdol, podobno tudi Žakljeva in Vesel z 82. mestom v absolutni razvrstitvi, a sicer trdno na 4. mestu v kategoriji. S 123 km je bila to najdaljša etapa letošnjega Cape Epica.

Cokan in Makan se prebijata skozi gozd (foto Karin Schermbrucker/SPORTZPICS)

Štart s Cokanom (v zadnji vrsti na levi v modrem) in Makanom (zakrit na njegovi desni) (foto Gary Perkin/SPORTZPICS)

Peter Vesel na včerajšnji vožnji na čas (foto Adriano Marković/BBK Marun Lovran)

Hrvata Ivo in Milivoj (zadaj v črno-belem) sta včeraj taktično počivala, kar se jima je danes obrestovalo (foto Adriano Marković/BBK Marun Lovran)

Takole prigrmi vodilna skupina (foto Greg Beadle/SPORTZPICS)

Trikratni zmagovalec in tudi tokrat član vodilne dvojice Karl Platt pred in po današnji etapi (foto Gary Perkin in Nick Muzik/SPORTZPICS)

V cilj je tudi tokrat prišla “hendikepirana” tretja slovenska dvojica, Cokan in Makan, z dvema urama in pol zaostanka za zmagovalcema in uvrstitvijo, skoraj identično svojemu položaju v skupni razvrstitvi.

Današnja dopisnica iz Doline hrastov je Tanja:
“Počasi prihaja utrujenost za mano, ne le proti koncu vsake etape, ampak se pozna vsakodnevna dolžina, ki mi jemlje moči za naprej. Najbolj me utrudijo skoki iz ovinkov in na ravninah. Zato sva danes v začetku izgubila mnogo pozicij, kajti profil se je šele proti koncu postavil pokonci, kjer sva malo nadoknadila in ponovno končala na 4. mestu. Zadnjo tretjino trase sem si dala duška po čudovito speljanih ‘singlcah’ in upam, da me v zadnjih dveh etapah čaka se kakšna podobna poslastica.
Uroš in Valerio nadaljujeta v konstantnem tempu, sta prava ekipa in dobro sodelujeta. Teren je bil danes ves čas rahlo ‘tresoč’, kar Valeriu, ki še nima prav veliko izkušenj s takih in podobnih MTB tekem, jemlje še dodatne moči. Bolj izkušeni Uroš je namreč s polnovzmetenim kolesom tako v še rahlo večji prednosti. Trenutno oba uživata v masaži :-).
Zadnja slovenska ekipa se kljub poškodbi še vedno trudi po najboljših močeh. Je pa Nino prišel do spoznanja, da je trasa letošnjega Cape Epica tehnično mnogo bolj zahtevna, kot je bila pred dvema letoma, ko je že uspešno končal preizkušnjo, in da so njegova tehnična znanja še preskromna v tej disciplini.”

Svojo prvo etapo sta dobila švicarska brata Flückiger (Trek) pred Sauserjem in Burryjem (Songo-Specialized), ki sta se v skupni razvrstitvi zavihtela na 3. mesto pred Evansa in Lakato, a sta bila z njima hkrati v cilju vodilna Platt in Sahm (Bulls 1), tako da razlika med njimi ostaja skoraj 7 minut. Bika ostajata v vodstvu brez etapne zmage.

Taktiziranje se je obrestovalo hrvaški moški dvojici Fracasso. Včeraj sta na vožnji na čas varčevala z močmi z današnjo dolgo etapo v mislih. Tako sta se danes odrezala zelo dobro in v skupni razvrstitvi pridobila 10 mest, od prve stoterice absolutne razvrstitve ju loči le še eno mesto.