26. septembra 2019

Še ena sezona regijskega pokala je pod streho in zopet so Slovenci pobrali smetano v skupnem točkovanju. Tako med klubi kot v večini licenciranih kategorij.

Na zadnji dirkaški BMX vikend regijskega pokala so okronali tudi najboljše klube in posameznike v sezoni 2018. Najboljši klub je že četrto sezono zapored postal mariborski BSX Racing Team! Slovenski predstavniki so bili najuspešnejši v kategorijah do vključno 8 let, 9 in 10 let, 13 in 14 let, 15 in 16, 17+ ter Cruiser do 29 in Cruiser 30+. Ostalim tekmecem so slovenski tekmovalci prepustili edino skupno zmago v kategoiji 11 in 12 let!

Pokal Alpe-Adria ima pod svojim okriljem tekmovanja v Italiji, Avstriji, Sloveniji in na Madžarskem. Tekmovalci pa poleg naštetih držav prihajajo še iz Nemčije ter včasih tudi iz Češke in Slovaške. Letos je po zaslugi ljubljanskega KD Rajd pokal štel kar 14 preizkušenj oziroma sedem namesto šestih tekmovalnih vikendov in s tem Slovenijo dodatno okrepil v regijskem pokalu.

Klubi

Na vrhu s 1135 točkami kraljuje mariborski BSX Racing team. Točke za skupno uvrstitev so prispevali Tilen Frank (259 točk), Kristjan Kocmut (247), Tine Gostenčnik (244), Mak Breznik Falk (216) in Patrik Kocmut (169).

Na drugem mestu za nekatere presenečenje, za udeležence pa kar realnost. Letos zelo borbeni tekmovalci ajdovskega kluba Črn trn so zbrali 868 točk. Največ je v skupno košarico prispeval Jani Volk (245 točk), sledili so mu Tim Rovtar (218), Rok Bajc (195), Anže Rovtar (106) in Nik Prek (103).

Na tretje mesto se je uvrstil avstrijski klub iz dunajskega predmestja Arbö Radsport BMX Vösendorf. Najboljših pet tekmalcev je zbralo 830 točk. Levji delež je prispeval Walentin Wagner (284 točk), sledili so mu Finn Kartusch (192), Nico Gössl (129), Tim Stöckl (120) in Lisa Geisbüchler (105).

Vrstni redi licenciranih tekmovalcev brez amaterskih kategorij

V kategoriji do vključno 8 let je skupno zmago osvojil Tine Gotenčnik (BSX Racing Team), ki je preko sezone zbral 244 točk. Drugo mesto je s 191 točkami osvojil Avstrijec Finn Kartusch (Arbö Radsport BMX Vösendorf), tretje mesto je pripadlo Tinetovemu klubskemu kolegu Maxu Slišku (166 točk).

V kategoriji 9 in 10 let je z maksimalnim izkupičkom točk (308) slavil Jošt Ložar (Rajd Ljubljana), drugo in tretje mesto sta osvojil predstavnika BSX Racing Teama Mak Breznik Falk (216 točk) in Mihael Gabor Perić (153 točk).

V kategoriji 11 in 12 let je skupno zmago osvojil Avstrijec Valentin Wagner (Arbö Radsport BMX Vösendorf). Zbral je 284 točk. Na drugo mesto se je z 215 točkami uvrstil Madžar Boldizsar Zsembery ‘Superior MTB Team), tretje mesto je z 152 točkami osvojil Val Trinle Lampič (Rajd Ljubljana).

Kategorija 13 in 14 let je bila popolnoma v znamenju Slovencev. Največ točk je osvojil Tim Rovtar iz KK Črn trn. Njegova zbirka se je ustavila pri 218. Na drugo mesto se je uvrstil Nik Golob (TBP Lenart). Osvojil je 214 točk. Tretji je bil s 167 točkami Matic Sitar (Rajd Ljubljana).

15 in 16 let. Okroglih 200 točk in skupna zmaga za Gaja Gorzo (TBP Lenart). Drugo mesto in 164 točk za Avstrijca Sebastiana Koudelko (Askö RSC BMX Veitsch) ter tretje za Madžara Milosa Lazsla (Veszpremi Spartacus SE), ki je osvojil 127 točk.

17+. Tilen Frank iz BSX Racing Team je osvojil 259 točk. Drugo in tretje mesto sta si razdelila Avstrijca Fabian in Andreas Kogler (oba Team-Sport-Mühlen). Osvojila sta 196 in 164 točk.

V kategoriji Cruiser do 29 let je skupno zmago slavil Jani Volk (KK Črn trn). Osvojil je 245 točk. Na drugo mesto se je uvrstil njegov klubski kolega Rok Bajc, ki je zbral 196 točk. Tretje mesto je pripadlo Petru Geierhoferju (Askö RSC BMX Veitsch). Njegov sezonski izkupiček pa 172 točk.

Kategorija Cruiser 30+ je na vrh ponesla še enega Slovenca. 247 točk je zbral Kristjan Kocmut (BSX Racing Team), ki je zbral 247 točk. Drugo in tretje mesto sta osvojila člana kluba Unuon BMX Baierdorf. Kurt Augusten je osvojil 164 točk, Johann Kornberger pa 156.

Vse ostale informacije najdeš na bmx-alpe-adria.eu.

Na naslovni fotografiji šef mariborskega kluba BSX Racing Team Tilen Frank. Foto Matjaž Jazbar