11. julija 2018

Štirje dnevi na štirih lokacijah konec junija za 89 kolesarjev, to je bil drugi Trans Julius. Tudi video je zunaj.

Drugo leto zapored je konec junija v alpski Sloveniji potekala 4-dnevna gorsko kolesarska preizkušnja Trans Juilus. Mlada in maloštevilčna ekipa Trans Juliusa, ki organizira tekmovanje, je za 89 tekmovalcev iz 10 različnih držav pripravila več kot samo kolesarjenje. Znan je že datum 3. izvedbe Trans Juliusa: prihodnje leto bo gorsko kolesarska avantura Trans Julius potekala od 20. do 23. junija!

 

“Trans Julius je nastal v želji, da gorsko kolesarstvo dobi nekaj posebnega in celovitega: kolesarji imajo radi naravo, dobro kulinariko in se radi družijo,” razlaga Primož Ravnik Figaro, eden od ustanoviteljev istoimenskega zavoda, ki se na različnih področjih trudi dodati svoj kamenček v mozaik razvoja gorskega kolesarstva pri nas. Po lanskoletni premieri tekmovanja, so bili tudi letos najbolj številčni Slovenci, poleg njih pa so tekmovali tudi predstavniki Hrvaške, Madžarske, Italije, Avstrije, Švice, Velike Britanije, Danske, Nove Zelandije in Nemčije.


Gorski kolesarji so tekmovanje pričeli v četrtek v Kranjski Gori, kjer so se preizkusili na lani novo odprti kolesarski poti Robe Twist. V petek zjutraj so se preselili v Bohinj, kjer jih je čakal vzpon proti Soriški planini na Sedlo Bače in spust prek Bače v Podbrdo. V Bohinjsko Bistrico so se kolesarji vrnili s prilagojenim vlakom za kolesa Slovenskih železnic. 


Bohinj je bil moker, foto Mitja Sodja

V Bohinju je potekal tudi osrednji Trans Julius koncert z mlado slovensko indie rock skupino Koala Voice, Bohinjci pa so ob tej priložnosti zaprli tudi osrednjo tržnico s parkiriščem, za katero si v prihodnosti želijo, da bi postala eno od novih prizorišč družabnih dogodkov. Tekmovalci in obiskovalci so v Bohinju preizkusili tudi posebno izdajo bohinjskega piva Trans Julius, ki so ga zvarili v bohinjski mikro pivovarni Lintvern.


Tade napada Most na Soči, foto Gregor Skoberne

V soboto zjutraj so se tekmovalci podali z avtovlakom proti Mostu na Soči, kjer jih je čakala zahtevna etapa s Tolminskega Loma v dolino Soče. S skoraj tisoč metri višinske razlike je bila to najtežja etapa 4-dnevne preizkušnje. Domačini na Mostu na Soči so za dobro hrano poskrbeli s tradicionalno friko in tolminskimi štruklji.


V Cerknem so zaljučili s skupinskim štartom, foto Gregor Skoberne

Zadnji dan tekmovanja so tekmovalci preizkusili enega najmlajših slovenskih kolesarskih parkov v Cerknem, kjer so jih čakale tri etape, zadnja s skupinskim štartom, ki velja za prav posebno doživetje med gorsko kolesarskimi navdušenci. V vseh štirih dneh sta bila najhitrejša na spustih dva Slovenca – Nejc Huth je po lanski zmagi najvišjo stopničko tokrat odstopil Tadeju Razpetu, tretji pa je bil Švicar Max Dupois.

www.trans-julius.com

Besedilo Trans Julius

Na uvodni fotografiji kranjskogorski RobeTwist, foto Gregor Skoberne. Smo izbrali le nekaj akcijskih, še na kupe takšnih in bolj družabnih najdeš na facebook strani Trans Julius.

Sledite nam