24. septembra 2012

Zarja je s 4. mestom na finalu evropskega DH pokala iXS v Nemčiji osvojila tretje mesto v skupni razvrstitvi. Horvatova 6., Ivančič 4., Vauh in Merljak v finalu ponesrečeno.

Evropski pokal iXS je minuli konec tedna oživil klasično nemško prizorišče dirk v spustu Todtnau. V nedeljo sta bila tu v sedmi in zadnji letošnji dirki serije najhitrejša Avstrijec Markus Pekoll in Francozinja Emmeline Ragot. Zarja Černilogar je zasedla četrto mesto, v končni razvrstitvi pa tretje za Ragotovo in Švicarko Miriam Ruchti, ki je bila tudi tokrat druga.

“Danes mi ni šlo najbolje, polomila sem ga že v prvem ovinku in pozneje še nekajkrat, tako da moj nastop ni bil najbolj posrečen. Tretje mesta skupno sem seveda vesela. Miriam sem včasih kar blizu, nekajkrat sem jo tudi že prehitela. Odvisno je od proge, pa tudi od sreče. Naslednje leto imam biti še hitrejša,” je po dirki povedala Kranjčanka, članica ajdovskega KK Črn trn.

Hitra je bila tudi Špela Horvat, osvojila je 6. mesto, skupno je 11.

Medtem ko je bila Zarja v sobotnem polfinalu prav tako četrta, pa je takrat bolje kot na koncu kazalo najhitrejšim slovenskim moškim. Miran Vauh je bil 14., Miha Ivančič med mlajšimi mladinci drugi, Saša Merljak pa v kategoriji master 4.
Nedeljski nastopi so se jim slabše posrečili. Vauh je končal na 60. mestu, tako da je bil najhitrejši slovenski član Aleš Virtič 11 mest višje. Miha Ivančič je bil še vedno odličen 4., Merljak pa je zdrsnil na 14. mesto.

Vauh in Ivančič sta sezono evropske serije iXS končala na 10. mestih v svojih kategorijah.