13. septembra 2009

V predzadnjem krosu svetovnega pokala v Švici sta nastopila dva tekmovalca ekipe MBK Orbea: Tanja Žakelj je zasedla 25. mesto, Luka Mezgec pa po nerodnem padcu v ozadju, ujet in izločen.

Tanja je začela zelo dobro, po štartnem krogu je bila na 23. mestu, prav tako po prvem od treh krogov. “Zdi se mi, da sem res dobro štartala, potem sem imela malo krize, tudi padla sem, izgubila sem kakšno mesto in in jih potem spet pridobila. Fina dirka, mislim da sem jo kar korektno odpeljala,” pravi Tanja, ki je tudi povedala, da se je počutila veliko bolje kot pred dobrim tednom dni na SP, kjer se je poslovila od mavričnega dresa svetovne prvakinje.

S Tanjinim nastopom je zadovoljen tudi trener Luka Žele: “Po takšni sezoni si več ne bi upal pričakovati. Na razmočeni progi je bilo zjutraj prva dva kroga za dekleta še posebno težko, bilo je veliko kolesarjenja na moč, ki Tanji ne ustreza.

Tudi Luka Mezgec je štartal dobro,. V štartnem krogu, prvem celem krogu in polovici drugega od šestih je bil okoli 50. mesta med več kot 140 kolesarji. Nato pa se je pri izhodu iz okrepne postaje zapletel z enim od tekmecev in grdo padel, tudi glavo si je pošteno stresel. Odvlekel se je dalje, a so ga dva kroga pred koncem na 101. mestu potegnili iz dirke.
“Krmilo sem držal z eno roko, v drugi pa bidon, ko mi je taliban odnesel balanco. Nisem čisto pravi …” je v svojem slogu nezgodo opisal Mezgec, ki je tudi na SP govoril o padcu med kenguruje.

Pri dekletih je zmagala Avstrijka Elisabeth Osl, ki se je po zmagi na prvi dirki v Južni Afriki osredotočila na skupno zmago v svetovnem pokalu in zato tudi ni nastopila na SP v Avstraliji. Prav potovanje tja in nazaj je njene tekmice stalo nekaj moči. Zdaj ponovno vodi v razvrstitvi a z le 65 točkami prednosti pred Norvežanko Lene Byberg.

Pri moških je Južnoafričan Burry Stander zmagal tesno pred Francozom Julienom Absalonom in švicarskim valom z Ralphom Naefom na čelu. Tudi Naef je izpustil SP, a zaradi poškodbe.

Novima svetovnima prvakoma na prizorišču SP 2011 ni šlo najbolje – Nino Schurter je bil le 26., Irina Kalentjeva pa je po padcu odstopila.

Na finalu svetovnega pokala v Schladmingu naslednji konec tedna bo nastopilo okrepljeno predstavništvo v vseh disciplinah.