monika hrastnik, vita movrin
5. februarja 2024

Pri Mednarodni kolesarski zvezi registriranih malo manj ekip kot lani, predsem pa je v njih bistveno manj slovenskih tekmovalcev – na seznamih sta ostali le dve.

Po celi seriji objav o prestopih med mednarodnimi gorskokolesarskimi ekipami je tu tudi uradni seznam ekip, registriranih pri Mednarodni kolesarski zvezi (UCI) za leto 2024.

Kar se tiče tujih tekmovalcev, objava potrjuje vse, kar smo doslej napisali, tudi doslej nepotrjene špekulacije. Ameriški spustaški šampion Aaron Gwin se ni pojavil na nobenem seznamu, niti ni črhnil nič o upokojitvi, tako da še nihče ne ve, kaj sledi.

Slovenci kopnijo

Kar se tiče slovenskih tekmovalcev, je število najmanjše v zadnjem desetletju – edini slovenski predstavnici sta Monika Hrastnik in Vita Movrin. Pa Primož Štrancar kot vodja ekipe Orbea Fox Enduro Team. S seznama so izgnili Tanja Žakelj, Vid Peršak in Jure Žabjek. Več o njihovem nadaljevanju kmalu!

Pri edini slovenski ekipi je ostalo le eno lansko ime, pridružila sta se ji dva nova, nanj znana tujca. Tudi podrobnosti o novi postavi ekipe pod kratico USF več kmalu, ko pripravijo uradno predstavitev.

Statistično pa takole …

Registriranih je 165 ekip, 18 manj kot v lanski sezoni.

Po disciplinah je največ ekip registriranih za kros (XC), kar 84. Sledi spust (DH) s 55 ekipami, daleč zadaj so enduro (EDR) z 22 ekipami, e-enduro (EDR-E) s 16 in maraton (XCM) s 15 ekipami. 20 ekip je registriranih za več kot eno disciplino, s tem da imajo največji proizvajalci koles ločene tovarniške ekipe za posamezne discipline.

Ekipe prihajajo iz sedemindvajsetih držav s petih celin, največ jih je seveda iz Evrope. Največ ekip je prijavljenih preko italijanske zveze (30), le ena manj preko francoske.

V vseh ekipah skupaj je 881 kolesark in kolesarjev iz 49 držav.

Gorskokolesarske ekipe UCI 2024

Abetone Ancillotti Vittoria Factory Team (Italija, EDR)

  • Tommaso Calonaci (Ita)
  • Nadine Ellecosta (Ita)
  • Matteo Falcini (Ita)
  • Giorgia Fiocchi (Ita)
  • Tommaso Francardo (Ita)
  • Nicola Grotti (Ita)

Allebike Factory Team (Švedska, XC)

  • Edvin Elofsson (Šve)
  • Oscar Lind (Šve)
  • Leo Lounela (Šve)

Alpecin-Deceuninck (Belgija, XC)

  • Ronja Eibl (Nem)
  • Samuel Gaze (NZ)
  • Puck Pieterse (Niz)
  • Mathieu van der Poel (Niz)

Annecy MTB Project (Francija, EDR)

  • Louison Arnaud (Fra)
  • Pedro Castela Fernandez (Špa)
  • Sarah Chamaillard (Fra)
  • Mathis Fleury (Fra)
  • Tom Goyffon (Fra)
  • Martin Morvan (Fra)
  • Antoine Rey Millet (Fra)
  • Laura Simonin (Fra)

Asia Union TCS Racing Team (Indonezija, XC)

  • Riyadh Hakim Bin Lukman (Sin)
  • Sayu Bella Sukma Dewi (Ina)
  • Yuta Matsumoto (Jap)
  • Nicole Quiñones (Fil)

Backyard Racing Factory Team (Švica, DH)

  • Janis Lehmann (Švi)
  • Noel Niederberger (Švi)
  • Fabrizio Schütz (Švi)

BCL Factory Team (Italija, XC)

  • Giulia Challancin (Ita)
  • Stefano Cuneo (Ita)
  • Elisa Ferri (Ita)
  • Tommaso Ferri (Ita)
  • Giorgia Giannotti (Ita)
  • Federico Nesi (Ita)
  • Anita Poletti (Ita)
  • Alessia Verrando (Ita)

Bear National Team (ZDA, XC)

  • Bailey Cioppa (ZDA)
  • Robbie Day (ZDA)
  • Raulito Gutierrez (ZDA)
  • Carson Hampton (ZDA)
  • Toby Hassett (ZDA)
  • Makena Kellerman (ZDA)
  • Lasse Konecny (ZDA)
  • Matthew Cayden Parker (ZDA)
  • Jack Spranger (ZDA)
  • Brady White (ZDA)

Berria-Polimedical MTB Racing Team (Italija, XC)

  • Diego Alfonso Arias Cuervo (Kol)
  • Giuseppe Panariello (Ita)
  • Duvan Nelson Peña Franco (Kol)
  • Vittoria Rizzo (Ita)

Beyond Racing (ZDA, DH)

  • Abigail Hogie (ZDA)
  • Anna Newkirk (ZDA)

BH Coloma Team (Španija, XC)

  • Alberto Barroso Gomez (Špa)
  • Jofre Cullell Estape (Špa)
  • Rocio Del Alba Garcia Martinez (Špa)
  • Raquel Queirós (Por)
  • Catriel Soto (Arg)
  • David Valero Serrano (Špa)
  • Sofia Waite (ZDA)

BH-Wallonie Mtb Team (Belgija, XC)

  • Adrien Anciaux (Bel)
  • Théo Demarcin (Bel)
  • Julia Grégoire (Bel)
  • Clement Horny (Bel)
  • Antoine Jamin (Bel)
  • Remy Mertz (Bel)

Bike Team Solothurn (Švica, XC)

  • Fabian Bloch (Švi)
  • Nick Burki (Švi)
  • Joel Fluri (Švi)
  • Sereina Hosner (Švi)
  • Elia Nascarella (Švi)
  • Luca Nascarella (Švi)
  • Fabio Püntener (Švi)
  • Luca Schätti (Švi)
  • Fiona Schibler (Švi)
  • Chloe Tschumi (Švi)

BiXS Performance Race Team (Švica, XC)

  • Micha Alder (Švi)
  • Yanick Binz (Švi)
  • Lukas Flückiger (Švi)
  • Muriel Furrer (Švi)
  • Marcel Guerrini (Švi)
  • Seraina Leugger (Švi)
  • Joel Roth (Švi)
  • Timon Rüegg (Švi)
  • Gian Andri Schmid (Švi)

BNC Racing (Velika Britanija, DH)

  • Adam Brayton (VB)
  • Lewis Carr (VB)
  • Jamie Edmondson (VB)
  • Jono Jones (VB)
  • Daniel Parfitt (VB)
  • Mikayla Parton (VB)
  • Sorley Swabey (VB)
  • Morgan Williams (VB)

Buff Megamo Team (Španija, XCM)

  • Wout Alleman (Bel)
  • Hans Becking (Niz)
  • José Dias (Por)
  • Enrique Morcillo Vergara (Špa)
  • Pablo Rodriguez Guede (Špa)
  • Rosa van Doorn (Niz)
  • Janina Wüst (Švi)

Caloi Henrique Avancini Racing (Brazilija, XC)

  • Ulan Bastos Galinski (Bra)
  • Cainã Guimarães De Oliveira (Bra)
  • Sabrina Oliveira Da Silva (Bra)

Cannondale Factory Racing (Nemčija, XC)

  • Charlie Aldridge (VB)
  • Simon Andreassen (Dan)
  • Alan Hatherly (JAR)
  • Mona Mitterwallner (Avt)

Cannondale ISB (Španija, XCM)

  • Monica Yuliana Calderon Martinez (Kol)
  • Riccardo Chiarini (Ita)
  • Roger Ferrer Vidal (Špa)
  • Meritxell Figueras Garangou (Špa)
  • Adrian Garcia Montes (Špa)
  • Tessa Kortekaas (Niz)
  • Josep Termens Nadal (Špa)

Canyon CLLCTV Factory Team (Nemčija, DH)

  • Troy Brosnan (Avs)
  • Thibaut Daprela (Fra)
  • Mille Johnset (Nor)
  • Luca Shaw (ZDA)

Canyon CLLCTV FMD (Velika Britanija, DH)

  • Isacc Rudi Eichhorn (VB)
  • Phoebe Gale (VB)
  • Kaos Seagrave (VB)
  • Tahnee Seagrave (VB)
  • Oliver Zwar (Šve)

Canyon CLLCTV Pirelli (Nemčija, DH)

  • Henry Kerr (Irs)
  • Henri Kiefer (Nem)
  • Lucas Lagneau (Fra)
  • Gloria Scarsi (Ita)
  • Dante Silva (ZDA)

Canyon CLLCTV XCO (Francija, XC/XCM)

  • Line Burquier (Fra, XC)
  • Thibaut Francois Baudry (Špa, XC)
  • Thomas Griot (Fra, XC)
  • Zabdiel Adair Gutierrez Prieto (Meh, XC)
  • Loana Lecomte (Fra, XC)
  • Carolin Schiff (Nem, XCM)
  • Luca Schwarzbauer (Nem, XC)
  • Jade Treffeisen (Nem, XCM)

Canyon Collective Factory Enduro Team (Nemčija, EDR, EDR-E)

  • Fabien Barel (Fra, EDR-E)
  • Manuel Soares José Borges (Por, EDR-E)
  • Alexandre Cure (Fra, EDR-E)
  • Jesse Melamed (Kan, EDR)
  • Jack Menzies (Kan, EDR)
  • Gloria Scarsi (Ita, EDR)

Canyon Sidi MTB Team (Češka, XCM)

  • Dr. Stefanie Walter (Nem)
  • Andreas Seewald (Nem)
  • Martin Stošek (Češ)
  • Marc Stutzmann (Švi)

C-Lab Fulgur Bike Product (Francija, EDR/EDR-E)

  • Alexis Icardo (Fra, EDR-E)
  • Florian Nicolai (Fra, EDR-E)
  • Marius Tenet Berrat (Fra, EDR)
  • Quentin Veran (Fra, EDR)

Commencal / Schwalbe (Španija, DH)

  • Oliver Davis (Avs)
  • Austin Dooley (ZDA)
  • Pau Menoyo Busquets (Špa)

Commencal Enduro Project (Andora, EDR/EDR-E)

  • Kentin Baldeyrou (Fra, EDR)
  • Louis Jeandel (Fra, EDR)
  • Guillaume Larbeyou (Fra, EDR)
  • Alex Rudeau (Fra, EDR)
  • Mathieu Ruffray (Fra, EDR-E)
  • Dimitri Tordo (Fra, EDR)

Commencal ICStudio (Francija, DH)

  • Thomas Estaque (Fra)
  • Hugo Frixtalon (Fra)
  • Matteo Iniguez (Fra)
  • Raphael Iniguez (Fra)
  • Roee Ostfeld (Izr)
  • Antoine Pierron (Fra)
  • Cédric Taillefer (Fra)
  • Siel van der Velden (Bel)

Commencal Les Orres (Francija, DH)

  • Léo Abella (Fra)
  • Lisa Baumann (Švi)
  • Omri Danon (Izr)
  • Jack Piercy (VB)
  • Erice Van Leuven (NZ)
  • Antoine Vidal (Fra)

Commencal/Muc-Off By Riding Addiction (Francija, DH)

  • Max Alran (Fra)
  • Till Alran (Fra)
  • Dylan Maples (ZDA)
  • Myriam Nicole (Fra)
  • Amaury Pierron (Fra)
  • Gaëtan Ruffin (Fra)

Continental Atherton (Velika Britanija, DH)

  • Dan Atherton (VB)
  • Gee Atherton (VB)
  • Rachel Atherton (VB)
  • Charlie Hatton (VB)
  • Andreas Kolb (Avt)
  • Dom Platt (VB)

Continental Nukeproof Factory Racing (Irska, DH)

  • Christopher Cumming (Irs)
  • Danny Hart (VB)
  • Harry Molloy (VB)
  • Veronika Widmann (Ita)

Creuse Mainsat Evaux (Francija, XC)

  • Paul Boichis (Fra)
  • Nathan Cornillon (Fra)
  • Eden Coudouin (Fra)
  • Thibaut Kahlhoven (Fra)
  • Amelie Laquebe (Fra)
  • Hugo Pichon (Fra)
  • Mathis Tonneau (Fra)
  • Antoine Tran Van (Fra)

CS Carabinieri – Cicli Olympia (Italija, XC)

  • Daniele Braidot (Ita)
  • Filippo Fontana (Ita)
  • Emanuele Huez (Ita)

Cube Action Team (Nemčija, EDR/EDR-E)

  • Jonas Göweil (Avt, EDR)
  • Zakarias Blom Johansen (Šve, EDR)
  • Gustav Wildhaber (Švi, EDR-E)

Cube Factory Racing (Nemčija, DH/XC)

  • Jess Blewitt (NZ, DH)
  • Kira Böhm (Nem, XC)
  • Simon Chapelet (Fra, DH)
  • Fabian Eder (Nem, XC)
  • Lars Gräter (Nem, XC)
  • Max Hartenstern (Nem, DH)
  • Luke Moir (JAR, XC)
  • Knut Røhme (Nor, XC)
  • Sven Strähle (Nem, XC)
  • Finn Treudler (Švi, XC)

Cube Sefic Oreia (Francija, XC)

  • Jules Cherel (Fra)
  • Lukas Garaud (Fra)
  • Hugo Le Goff (Fra)
  • Raphaël Pottier (Fra)

Cyklostar Pirelli (Češka, XC)

  • Kryštof Bažant (Češ)
  • Josef Jelínek (Češ)
  • Filip Konečný (Češ)
  • Václav Kratochvíl (Češ)
  • Robert Mitáš (Češ)

D2mont Merida (Češka, XCM)

  • Karel Hník (Češ)
  • Ondřej Horák (Češ)
  • Aneta Hovorková (Češ)
  • Lubomír Petruš (Češ)
  • Filip Rydval (Češ)
  • Zuzana Šafářová (Češ)
  • Jakub Zemene (Češ)

Decathlon Ford Racing Team (Francija, XC)

  • Mathis Azzaro (Fra)
  • Savilia Blunk (ZDA)
  • Emeline Detilleux (Bel)
  • Joshua Dubau (Fra)
  • Maxime Marotte (Fra)
  • Samara Maxwell (NZ)
  • Greta Seiwald (Ita)

Dinamo-Bikexpert-Superbet (Romunija, XC/XCM)

  • Victor-Alexandru Aron (Rom, XC)
  • Victor-Catalin Brinza (Rom, XC)
  • Tudor Cazaceanu (Rom, XCM)
  • Raissa Costea (Rom, XC)
  • George-Bogdan Duca (Rom, XCM)
  • Miruna-Maria Girbacea (Rom, XCM)
  • Alexandru-Sabin Husariu (Rom, XCM)
  • Alexandru-Andrei Ilie (Rom, XC)
  • Ede-Karoly Molnar (Rom, XC)
  • Manuela Muresan (Rom, XCM)

DMT Racing Team By A.S.D. Marconi Project’s (Italija, XCM)

  • Wim De Bruin (Niz)
  • Greta Karasiovaitė (Lit)
  • Alexey Medvedev (***)
  • Peter Menghetti (Ita)
  • Mattia Toccafondi (Ita)
  • Ieva Venckutė (Lit)

Dorval AM Commencal (Fra, DH)

  • Camille Balanche (Švi)
  • Benoit Coulanges (Fra)
  • Alix Francoz (Fra)
  • Monika Hrastnik (Slo)
  • Baptiste Pierron (Fra)

Evolve Racing (ZDA, DH)

  • Tristan Lemire (Kan)
  • Colin McElyea (ZDA)
  • Evan Medcalf (ZDA)
  • Abigail Ronca (ZDA)

Expres CZ – BMD Team Kolín (Češka, XC)

  • Patrik Černý (Češ)
  • František Hojka (Češ)
  • Dominik Hřebejk (Češ)
  • Dominik Kukla (Češ)
  • Václav Naxera (Češ)
  • Tereza Tvarůžková (Češ)
  • Matej Ulík (Svk)

Forbidden Synthesis Team (Kanada, DH/EDR)

  • Connor Fearon (Avs, DH)
  • William Hynes (Avs, DH)
  • William Ireland (Avs, DH)
  • Emmy Lan (Kan, EDR)
  • Brook Macdonald (NZ, DH)
  • Magnus Manson (Kan, DH)
  • William Pope (Avs, DH)
  • Alex Storr (VB, EDR)
  • Rhys Verner (Kan, EDR)

Foresco Holding Proco RL Pro Team (Kanada, XC)

  • Leandre Bouchard (Kan)
  • Victor Verreault (Kan)
  • William Verreault (Kan)

Four Es International Project (Italija, XC)

  • Anthony Bilić (Hrv)
  • Federico Chiecchi (Ita)
  • Andrea Foroni (Ita)
  • Line Mygdam (Dan)

Frameworks Racing (ZDA, DH)

  • Neko Mulally (ZDA)
  • Angel Suarez Alonso (Špa)
  • Asa Vermette (ZDA)

Gamux Factory Racing (Švica, DH)

  • Mike Huter (Švi)
  • Lino Lehmann (Švi)
  • Pascal Tinner (Švi)

Gapp System – Kolofix MTB Racing Team (Češka, XC)

  • Jitka Čábelická (Češ)
  • Lukáš Kobes (Češ)
  • David Kolář (Češ)
  • Jan Škarnitzl (Češ)

GasGas Factory Racing (Avstrija, EDR-E)

  • Alexandre Fayolle (Fra)
  • Johannes Fischbach (Nem)
  • Alex Marin (Špa)

Gen-S (Francija, DH)

  • Raphaël Giambi (Fra)
  • Christopher Grice (ZDA)
  • Nikolaeva Izabela Yankova (Bol)

Ghost Factory Racing (Nemčija, XC)

  • Caroline Bohé (Dan)
  • Nicole Koller (Švi)
  • Finja Lipp (Nem)
  • Isla Short (VB)
  • Anne Terpstra (Niz)
  • Jeroen van Eck (Niz)

Giant Factory Off-Road Team (ZDA, DH)

  • Luke Meier-Smith (Avs)
  • Remy Meier-Smith (Avs)
  • Rémi Thirion (Fra)

Giant Factory Off-Road Team (ZDA, EDR)

  • Youn Deniaud (Fra)
  • Sascha Kim (Avs)
  • Luke Meier-Smith (Avs)

Giant Factory Off-Road Team (ZDA, XC)

  • Dario Lillo (Švi)
  • Jens Schuermans (Bel)
  • Carter Woods (Kan)

Goodman Santacruz (Francija, DH)

  • Mylann Falquet (Fra)
  • Thibault Laly (Fra)
  • Nathan Pontvianne (Fra)
  • Malo Rochet (Fra)

Gwin Racing (ZDA, DH)

  • Michael Dellesale (Kan)
  • Aaron Gwin (ZDA)
  • Seth Sherlock (Kan)

Haibike (Nemčija, EDR-E)

  • Léa Deslandes (Fra)
  • Andrea Garibbo (Ita)
  • Alia Marcellini (Ita)
  • Anna Spielmann (Avt)
  • Robert Williams (VB)

Ineos Grenadiers (Velika Britanija, XC)

  • Pauline Ferrand Prevot (Fra)
  • Thomas Pidcock (VB)
  • Brandon Smith Rivera Vargas (Kol)
  • Ben Turner (VB)

Intense Factory Racing (Velika Britanija, DH)

  • Joe Breeden (VB)
  • Louise-Anna Ferguson (VB)
  • Oscar Griffiths (VB)
  • Ryder Lawrence (ZDA)

JB Brunex Superior Factory Racing (Švica, XC)

  • Virág Buzsáki (Mad)
  • Lauriane Duraffourg (Fra)
  • Katrin Embacher (Avt)
  • Ramona Forchini (Švi)
  • Martin Groslambert (Fra)
  • Anina Hutter (Švi)
  • Arne Janssens (Bel)
  • Nadine Perks (Nem)
  • Gregor Raggl (Avt)
  • Simona Spěšná (Češ)

JBG2 (Poljska, XC)

  • Piotr Brzozka (Pol)
  • Krzysztof Lukasik (Pol)
  • Karol Ostaszewski (Pol)

K Bike (Francija, DH)

  • Vincent Jouvenal (Fra)
  • Elliot Lees (VB)
  • Kimi Viardot (Fra)

Ka Boom – Krapf (Švica, XC)

  • Remo Egli (Švi)
  • Nicolas Halter (Švi)
  • Jan Sommer (Švi)
  • Lars Sommer (Švi)
  • Sven Sommer (Švi)
  • Ursin Spescha (Švi)
  • Fabrice Walser (Švi)

Kenda NS Bikes UR Team (Nova Zelandija, DH)

  • Kye A’hern (Avs)
  • George Brannigan (NZ)
  • Tegan Cruz (Kan)

Klimatiza Toteemi Cabberty (Španija, XCM)

  • Roberto Bou Martin (Špa)
  • Sebastian Andres Gesche Antona (Čil)
  • Miguel Muñoz Moreno (Špa)
  • Luis Francisco Perez Martinez (Špa)

KMC Ridley MTB Racing Team (Nizozemska, XC)

  • Yana Belomoina (Ukr)
  • Martins Blums (Lat)
  • Freek Bouten (Niz)
  • Gunnar Holmgren (Kan)
  • Oleksandr Hudyma (Ukr)
  • Lotte Koopmans (Niz)
  • Janika Lõiv (Est)
  • Rens Teunissen van Manen (Niz)

Kosmoride Alterbiketours UCI MTB Team (Grčija, XC)

  • Alexandra Adam (Grč)
  • Alexandros Athanasiadis (Grč)
  • Eleftheria Giachou (Grč)
  • Efstratios Manolidis (Grč)

KTM Factory MTB Team (Avstrija, XC)

  • Mario Bair (Avt)
  • Leonie Daubermann (Nem)
  • Maximilian Foidl (Avt)
  • Mathis Guay (Fra)
  • Eva Herzog (Avt)
  • Katharina Sadnik (Avt)

KTM Protek Elettrosystem (Italija, XC)

  • Alessio Agostinelli (Ita)
  • Fabio Bassignana (Ita)
  • Gioele Bertolini (Ita)
  • Marco Betteo (Ita)
  • Federico Rosario Brafa (Ita)
  • Ettore Fabbro (Ita)
  • Elisa Lanfranchi (Ita)
  • Giorgia Marchet (Ita)

La Nucia BH Coloma Academy (Španija, XC)

  • Francesc Barber Arguimbau (Špa)
  • Monica Estrada Martinez (Špa)
  • Hugo Franco Gallego (Špa)
  • Amalia Medina Fernandez (Čil)
  • Joan Mir Mascaro (Špa)
  • Roger Turné Marinello (And)
  • Raul Villar Blanco (Špa)

Lapierre Mavic Unity (Francija, XC)

  • Noëlle Buri (Švi)
  • Malene Degn (Dan)
  • Sebastian Fini Carstensen (Dan)
  • Sam Fox (Avs)
  • Annie Last (VB)
  • Thomas Litscher (Švi)
  • Lauren Molengraaf (Niz)

Lapierre Zipp Collective (Francija, DH/EDR/EDR-E)

  • Lisandru Bertini (Fra, EDR)
  • Isabeau Courdurier (Fra, DH)
  • Adrien Dailly (Fra, DH)
  • Jérôme Gilloux (Fra, EDR-E)
  • Kevin Marry (Fra, EDR-E)
  • Lily Planquart (Fra, EDR)
  • Antoine Rogge (Fra, DH)

Lexware Mountainbike Team (Nemčija, XC)

  • Nina Benz (Nem)
  • Maximilian Brandl (Nem)
  • Carla Hahn (Nem)
  • Lennart-Jan Krayer (Nem)
  • David List (Nem)
  • Paul Schehl (Nem)
  • Sina Van Thiel (Nem)

Liv Factory Racing (ZDA, XC)

  • Ronja Blöchlinger (Švi)
  • Linda Indergand (Švi)
  • Jennifer Jackson (Kan)

Madison Saracen Factory Team (Velika Britanija, DH)

  • Arthur Michael George Madley (VB)
  • Matt Walker (VB)
  • Greg Williamson (VB)

Massi (Španija, XC)

  • Jaume Bosch Pico (Špa)
  • Nuria Bosch Pico (Špa)
  • Loan Cheneval (Fra)
  • Linn Gustafzzon (Šve)
  • Katherine Lindo Pesola (Ven)
  • Maxime Loret (Fra)
  • Noémie Pan (Fra)
  • Antoine Philipp (Fra)
  • Erika Monserrath Rodriguez Suarez (Meh)

Meekboyz Racing (Nova Zelandija, DH)

  • Rory Meek (NZ)
  • Toby Meek (NZ)

Miranda Factory Team (Portugalska, EDR-E)

  • Tiago Ladeira (Por)
  • Emanuel Pombo (Por)

Mondraker Factory Racing (Španija, DH)

  • Ronan Dunne (Irs)
  • Dakotah Norton (ZDA)
  • Ryan Pinkerton (ZDA)

Mountainbike Racingteam (Nemčija, XC)

  • Daniel Castillo Noyola (Meh)
  • Marion Fromberger (Nem)
  • Simon Gegenheimer (Nem)
  • Titouan Perrin Ganier (Fra)
  • Nils-Obed Riecker (Nem)

MS Intense Racing (Avstrija, DH)

  • Jacob Dickson (Irs)
  • Eleonora Farina (Ita)
  • Tuhoto-Ariki Pene (NZ)
  • David Trummer (Avt)

Muc-Off Young Guns (VB, DH)

  • Oriol Cuadrat Castells (Špa)
  • Ignacio Garcia Ayora (Špa)
  • Rafaël Pelletier (Fra)
  • Heather Wilson (VB)

MVM Vesc Cycling Team (Madžarska, XC)

  • Csenge Anna Bokros (Mad)
  • Áron Mihály Horváth (Mad)
  • Ádám Révész (Mad)

Norco Factory Racing (Kanada, DH)

  • Lucas Cruz (Kan)
  • Gracey Hemstreet (Kan)
  • Greg Minnaar (JAR)

Oolab Team (Španija, EDR-E)

  • Damien Oton (Fra)
  • Juan Gabriel Torralba Garasa (Špa)

Orbea Factory Team (Francija, XC)

  • David Domingo Campos Motos (Špa)
  • Pierre De Froidmont (Bel)
  • Luca Martin (Fra)
  • Anne Tauber (Niz)
  • Chiara Teocchi (Ita)

Orbea Fox Enduro Team (Španija, EDR/EDR-E)

  • Edgar Carballo Gonzalez (Špa, EDR-E)
  • Florencia Espiñeira Herreros (Špa, EDR-E)
  • Martin Maes (Bel, EDR)

Outlaw United (Kanada, DH)

  • Etan Bravard (ZDA)
  • Bode Burke (ZDA)
  • Benny De Vall (Kan)
  • Ryker Kearl (ZDA)
  • Fred Lariviere (ZDA)
  • Jack Macleod (Kan)
  • Dylan Marino (Kan)
  • Julien Markewitz (ZDA)
  • Drake Parker (ZDA)
  • Jake Polito (Kan)

Pan-American Union Racing (Portoriko, XC)

  • Edrick Anaya Hernandez (Pur)
  • Darren Colon (Pur)
  • Esteban Herrera Ochoa (Meh)
  • Joy Harumi Mendez Garcia (Meh)
  • Will Mertins (ZDA)
  • Tyler Orschel (Kan)
  • Georwill Pérez Román (Pur)
  • Ana Maria Roa Muñoz (Kol)
  • Angel Rodriguez Morales (Pur)

Pittstop Racing Team (Kanada, XC)

  • Laurie Arseneault (Kan)
  • Mika Comaniuk (Kan)
  • Marin Lowe (Kan)

Pivot Cycles OTE (Kanada, XC)

  • Raphael Auclair (Kan)
  • Rafaelle Carrier (Kan)
  • Ella Macphee (Kan)
  • Lily Rose Marois (Kan)
  • Zorak Paille (Kan)
  • Cole Punchard (Kan)
  • Maude Ruelland (Kan)
  • Simon Ruelland (Kan)
  • Philippe St Laurent (Kan)

Pivot Factory Racing (Velika Britanija, DH/EDR)

  • Morgane Charre (Fra, EDR)
  • Ryan Griffith (Kan, DH)
  • Jenna Hastings (NZ, DH)
  • Teagan Heap (ZDA, DH)
  • Dane Jewett (Kan, DH)
  • Jakob Jewett (Kan, DH)
  • Bernard Kerr (VB, DH)
  • Edward Masters (NZ, DH)
  • Matthew Walker (NZ, DH)

Pole Factory Racing (Finska, DH)

  • Onni Rainio (Fin)
  • Dan Slack (VB)

Primaflor Mondraker Racing Team (Španija, XC)

  • Marta Cano Espinosa (Špa)
  • Ondřej Cink (Češ)
  • Rebecca Henderson (Avs)

Propain Positive (VB, DH)

  • Philip Atwill (VB)
  • Marco Lamaris (Nem)
  • Gaëtan Vige (Fra)
  • Sokratis Aris Zotos (Grč)

Pump For Peace Racing Team (Švica, XC)

  • Tumelo Makae (Les)
  • Faranak Partoazar (Irn)

Pureriding Bp Racing (Španija, DH)

  • Sebastian Holguin Villa (Kol)
  • Christine Miche Lewis Montes (Meh)
  • Oriol Llaudo Crespo (Špa)
  • Fernando Juan Muñoz (Kol)
  • Ton Rusiñol Sala (Špa)

Radon Enduro Team (Nemčija, EDR)

  • Leopold Barich (Nem)
  • Christian Löffler (Nem)
  • Max Pfeil (Nem)

Raw Fusion Racing (Avstralija, DH)

  • Josh Anslow (Avs)
  • Giles Button (Avs)
  • Callum Crofts (Avs)
  • Rennie Falconer (NZ)
  • Kael Foale (Avs)
  • Zachary Ford (Avs)
  • William Hynes (Avs)
  • Jed Stanton (Avs)
  • Hudson Tarling (Avs)
  • Benjamin Wilson (Avs)

RDR Italia Factory Team Italija, XC/XCM)

  • Roberto Crisi (Ita)
  • Greta Demichelis (Ita)
  • Mirko Tabacchi (Ita)

Rocky Mountain Gravity Racing (Francija, EDR/EDR-E)

  • Lévy Batista (Fra, EDR-E)
  • Lily Boucher (Kan, EDR)
  • Luca Fourcade (Fra, EDR)
  • Remi Gauvin (Kan, EDR)
  • Emmett Hancock (Kan, EDR)
  • Justine Henry (Fra, EDR)
  • Alizes Lassus (Fra, EDR)
  • Enzo Perez (Fra, EDR)

Rotwild Schwalbe Gravity Team (Nemčija, EDR-E)

  • Torben Drach (Nem)
  • Kelan Grant (Irs)
  • Helen Weber (Nem)

Rouvy Specialized (Češka, XC)

  • Kateřina Beyerová (Češ)
  • Lucie Bořánková (Češ)
  • Barbora Dvořáková (Češ)
  • Adéla Holubová (Češ)
  • Patrik Pilař (Češ)
  • Marika Pulkrabová (Češ)
  • Pavel Tuháček (Češ)
  • Nela Viktorová (Češ)
  • Jakub Vlasatý (Češ)
  • Nikola Zárybnická (Češ)

Saltoki-Conor (Španija, XC)

  • Iñaki Fernandez Contin (Špa)
  • Jose Miguel Ramirez De Arellano Pascual (Špa)
  • Estibaliz Sagardoy Zunzarren (Špa)
  • Iñigo Sagardoy Zunzarren (Špa)
  • Dario Silvestre Pascual (Špa)
  • Eneit Vertiz Apezetxea (Špa)

Santa Cruz RockShox Pro Team (Italija, XC)

Santa Cruz Syndicate (ZDA, DH)

  • Jackson Goldstone (Kan)
  • Laurie Greenland (VB)
  • Nina Hoffmann (Nem)

Scott – Cala Bandida (Španija, XCM)

  • Miquel Faus Juan (Špa)
  • Natalia Fischer Egusquiza (Špa)
  • Sergio Mantecon Gutierrez (Špa)
  • Jose Maria Sanchez Ruiz (Špa)

Scott Creuse Oxygene Gueret (Francija, XC)

  • Sacha Bergaud (Fra)
  • Raphael Chazaly (Fra)
  • Lilou Fabregue (Fra)
  • Noemie Garnier (Fra)
  • Léna Gerault (Fra)
  • Lucas Grieco (Fra)
  • Alexandre Martins (Fra)
  • Vedersø Oliver Sølvhøj (Dan)

Scott Downhill Factory (Francija, DH)

  • Gonçalo Bandeira (Por)
  • Marine Cabirou (Fra)
  • Vicky Clavel (Fra)
  • George Ethan Craik (VB)
  • Dylan Levesque (Fra)
  • Hugo Marini (Fra)
  • Sacha Mills (Avs)

Scott Racing Team (Italija, XC/XCM)

  • Andrin Beeli (Švi, XCM)
  • Marika Celestino (Ita, XC)
  • Gioele De Cosmo (Ita, XCM)
  • Giada Martinoli (Ita, XC)
  • Elia Rial (Ita, XC)
  • Giulia Rinaldoni (Ita, XC)
  • Andrea Siffredi (Ita, XCM)
  • Matteo Siffredi (Ita, XC)
  • Lorenzo Trincheri (Ita, XCM)

Scott SR Suntour Enduro Team (Francija, EDR)

  • Emeric Ienzer (Fra)
  • Hugo Pigeon (Fra)

Scott-Sram MTB Racing Team (Švica, XC)

  • Filippo Colombo (Švi)
  • Kate Courtney (ZDA)
  • Andri Frischknecht (Švi)
  • Nino Schurter (Švi)

Sense Factory Racing (Brazilija, XC)

  • Nicolas Rafhael Amancio Romao Machado (Bra)
  • Rubens Donizete Valeriano (Bra)
  • Bernardo Neves Cruz (Bra)

Simplon Trailblazers (Švica, EDR)

  • Lars Henrik Büngen (Švi)
  • Raphaela Richter (Nem)
  • Tarmo Ryynänen (Fin)

Singer Racing Team (Nemčija, XC/XCM)

  • Matthias Bettinger (Nem, XCM)
  • Martin Frey (Nem, XCM)
  • Jakob Hartmann (Nem, XCM)
  • Caleb Kieninger (Nem, XCM)
  • Jonas King (Nem, XC)
  • Simon Stiebjahn (Nem, XCM)

Specialized Enduro Team (Francija, EDR/EDR-E)

  • Francescu Camoin (Fra, EDR-E)
  • Estelle Charles (Fra, EDR)
  • Kevin Miquel (Fra, EDR)
  • Charles Murray (NZ, EDR)
  • Joris Ryf (Švi, EDR-E)
  • Sofia Lena Wiedenroth (Nem, EDR-E)

Specialized Factory Racing (ZDA, XC)

  • Haley Batten (ZDA)
  • Christopher Blevins (ZDA)
  • Sina Frei (Švi)
  • Victor Koretzky (Fra)
  • Peter Sagan (Svk)
  • Laura Stigger (Avt)
  • Martin Vidaurre Kossmann (Čil)

Specialized Gravity (Francija, DH)

  • Loic Bruni (Fra)
  • Finn Iles (Kan)
  • Robert Jordan Williams (VB)

Specialized Racing BR (Brazilija, XC)

  • Nina Carvalho Dos Santos (Bra)
  • Henrique Ribeiro Bravo (Bra)
  • Gustavo Xavier De Oliveira Pereira (Bra)
  • Eiki Yamauchi Leoncio (Bra)

Stop&Go Marderabwehr MTB Team (Nemčija, XC/XCM)

  • Vinzent Dorn (Nem, XCM)
  • Niklas Schehl (Nem, XC)
  • Julian Schelb (Nem, XC)
  • Ben Schweizer (Nem, XC)

Strüby Sting (Švica, XC)

  • Jade Birchler (Švi)
  • Paula Gorycka (Pol)
  • Cristel Hubacher (Švi)

Subterra Santa Cruz (Češka, XC)

  • Samuel Jirouš (Češ)
  • Jan Sáska (Češ)
  • Tereza Sásková (Češ)

Sunn Factory Racing (Francija, XC)

  • Jules Cormier (Fra)
  • Nathan Dos Reis Graca (Fra)
  • Riki Kitabayashi (Jap)
  • Flavie Landrin Zebert (Fra)
  • Alexis Lecuivre (Fra)

Sunshine Racers Nals (Italija, XC)

  • Julia Maria Graf (Ita)
  • Andrea Kravanja (Nem)
  • Mark Kudiyev (Ita)
  • Jana Pallweber (Ita)
  • Niclas Pallweber (Ita)

Swiss MTB Gravity Team (Švica, EDR)

  • Tom Gätzi (Švi)
  • Luca Jenni (Švi)
  • Alessandro Maghetti (Švi)
  • Mika Mayr (Švi)
  • Sélim Minuty (Švi)
  • Benjamin Weber (Švi)
  • Cedric Wenzel (Švi)
  • Severin Zingg (Švi)

Synergy 37 (Avstralija, DH)

  • Elise Empey (Avs)
  • Georgia Henness (Avs)
  • Carter Sloan (Avs)

Team 31 Ibis Cycles Continental (Švedska, XC)

  • Zoe Cuthbert (Avs)
  • Elin Karlsson (Šve)
  • Jenny Rissveds (Šve)
  • Kelsey Urban (ZDA)

Team Bagnol Jo.We Omega (Francija, XC)

  • Maxime Ayral (Fra)
  • Sofian Corniglion (Fra)
  • Guillaume Alexandre Deurweilher (Fra)
  • Killian Hampiaux (Fra)
  • Dorian Martino (Fra)
  • Timeo Olive (Fra)
  • Jules Rossel (Fra)
  • Lucas Teste (Fra)

Team BMC (Švica, XC)

  • Janis Baumann (Švi)
  • Steffi Häberlin (Švi)
  • Maxime L’homme (Švi)
  • Jordan Sarrou (Fra)
  • Juri Zanotti (Ita)

Team Bulls (Nemčija, EDR-E/XC/XCM)

  • Urs Huber (Švi, XCM)
  • Leon Reinhard Kaiser (Nem, XC)
  • Alban Lakata (Avt, XCM)
  • Axel Roudil Cortinat (Fra, XCM)
  • Théo Ruhlmann (Fra, EDR-E)
  • Simon Schneller (Nem, XCM)

Team High Country (Avstralija, DH)

  • Zac Bradley (Avs)
  • Jackson Connelly (Avs)
  • Jobe Gentle (Avs)
  • Yuki Kushima (Jap)
  • Poppy Lane (NZ)
  • Zali Miklas (Avs)

Team Ornans Superior (Francija, XC)

  • Athys Bedini (Fra)
  • Théo Canolle (Fra)
  • Quentin Colnel (Fra)
  • Anatole Cordier (Fra)
  • Electa Gallezot (Fra)
  • Julien Hemon (Fra)
  • Mathis Pean (Fra)

Team Sunn Performance Cycling (Francija, XC)

  • Alix Andre Gallis (Fra)
  • Eliot Contesso (Fra)
  • Allan Dagnet (Fra
  • Thibault Daniel (Fra)
  • Celine Fromy (Fra)
  • Flavie Guille (Fra)
  • Samuel Leroy (Fra)
  • Isaure Medde (Fra)
  • Roxanne Porlier (Fra)
  • Anathole Vermersch (Fra)

Team Superior Rafalsocks (Francija, XC)

  • Hugo Briatta (Fra)
  • Yann Chaptal (Fra)
  • Marie Dufosse (Fra)
  • Axel Hardy Laine (Fra)
  • Louise Hautreux (Fra)
  • Lise Klaes (Fra)
  • Lubin Monteil (Fra)
  • Nicolas Rihouey (Fra)
  • Emma Terrigeol (Fra)

Team Vosges KTM (Francija, XC/XCM)

  • Ugo Bertrand (Fra)
  • Hugo Boulanger (Fra)
  • Léa Brette (Fra)
  • Nathan Celie (Fra)
  • Pierre Curien (Fra)
  • Anaelle Henry (Fra)
  • Arthur Liardet (Fra)
  • Amélie Vazeille (Fra)

The Alliance (Nova Zelandija, DH)

  • James Macdermid (NZ)
  • William Macdermid (NZ)
  • Seth Stylie (NZ)
  • Preston Williams (VB)

The Gravity Cartel – Rogue Racing (Italija, DH)

  • Francesco Beber (Ita)
  • Mattia Bianco (Ita)
  • Davide Cappello (Ita)
  • Federico Corrado (Ita)
  • Lorenzo Mascherini (Ita)
  • Wyn Masters (NZ)
  • Davide Palazzari (Ita)
  • Marcello Pesenti (Ita)
  • Luke Wayman (NZ)

The Gravity Collective (ZDA, DH)

  • Kale Cushman (ZDA)
  • Lucas Dedora (ZDA)
  • Collier Kee (ZDA)
  • Nathan Kitchen (ZDA)
  • Alden Pate (ZDA)
  • Gavin Tomlinson (ZDA)

Theory Racing (ZDA, EDR)

  • Tom Binet (Fra)
  • Bailey Christie (Avs)
  • Julie Duvert (Fra)
  • Ivan Williams (Fra)

Thömus Akros – Youngstars (Švica, XC)

  • Monique Halter (Švi)
  • Loris Hättenschwiler (Švi)
  • Lara Liehner (Švi)
  • Chiara Mettier (Švi)
  • Romano Püntener (Švi)
  • Chiara Solèr (Švi)
  • Sirin Städler (Švi)

Thömus Maxon (Švica, XC)

  • Vital Albin (Švi)
  • Mathias Flückiger (Švi)
  • Lars Forster (Švi)
  • Alessandra Keller (Švi)
  • Kathrin Stirnemann (Švi)
  • Luke Wiedmann (Švi)

Torpado Kenda Factory (Italija, XC)

  • Andrea Candeago (Ita)
  • Jakob Dorigoni (Ita)
  • Peeter Pruus (Est)
  • Diego Rosa (Ita)
  • Casey South (Švi)

Transition Factory Racing (ZDA, DH)

  • Matilda Melton (ZDA)
  • Taylor Ostgaard (ZDA)
  • Valentina Roa Sanchez (Kol)

Trek Factory Racing Pirelli (ZDA, XC)

  • Riley Amos (ZDA)
  • Anton Cooper (NZ)
  • Vlad Dascalu (Rom)
  • Gwendalyn Gibson (ZDA)
  • Madigan Munro (ZDA)
  • Jolanda Neff (Švi)
  • Withen Albert Philipsen (Dan)
  • Evie Richards (VB)

Trek Factory Racing Gravity (ZDA, DH/EDR)

  • Emily Carrick-Anderson (VB)
  • Sacha Earnest (NZ)
  • Harriet Harnden (VB)
  • Bodhi Kuhn (Kan)
  • Loris Vergier (Fra)
  • Reece Wilson (VB)

Trek Future Racing (Nemčija, XC)

  • Ian Ackert (Kan)
  • Natalia Grzegorzewska (Pol)
  • Lea Huber (Švi)
  • Tobias Lillelund (Dan)
  • Bjorn Riley (ZDA)
  • Ethan Rose (NZ)
  • Giuliana Salvini Morgen (Bra)

Trinity Racing MTB (Velika Britanija, XC)

  • Lauren Aggeler (ZDA)
  • Adrien Boichis (Fra)
  • Camilo Andres Gomez Gomez (Kol)
  • Alex Junior Malacarne (Bra)
  • Hugo Andres Rodriguez Aguilar (Kol)

Trinx Factory Team (Italija, XC)

  • Cristian Bernardi (Ita)
  • Lucia Bramati (Ita)
  • Marco Bramati (Ita)
  • Eva Lechner (Ita)
  • Vita Movrin (Slo)
  • Olivia Onesti (Fra)
  • Alice Pascucci (Ita)
  • Nicole Pesse (Ita)
  • Alan Zanolini (Ita)

Triple Five Racing (Velika Britanija, DH)

  • Douglas Goodwill (VB)
  • Luca Thurlow (VB)
  • Matthew Luke Williamson (VB)

Union – Forged by Steel City Media (Velika Britanija, DH)

  • Kade Edwards (VB)
  • Christian Hauser (Ita)
  • Eliana Hulsebosch (NZ)
  • Frida Helena Rønning (Nor)
  • Lachlan Stevens-McNab (NZ)

Unior-Sinter Factory Racing (Slovenija, DH)

  • Oli Clark (NZ)
  • Rebeka Aimi Kenyon (VB)
  • Benjamin Zwar Kvist (Šve)

VCA Anjos KTM (Francija, XC)

  • Pierrick Burnet (Fra)
  • Melvin Crommelinck (Fra)
  • Rémy Duquesne (Fra)
  • Quentin Luchini (Fra)
  • Anaïs Moulin (Fra)
  • Janis Rouffiac (Fra)
  • Naël Rouffiac (Fra)
  • Julie Rouveyrol (Fra)
  • Lucas Salierno Ruamps (Fra)
  • Amandine Vidon (Fra)

VTT Fun Club (Francija, EDR/XC)

  • Léo Antoine (Fra, XC)
  • Coline Clauzure (Fra, XC)
  • Florian Fery (Fra, XC)
  • Antonin Marsot (Fra, EDR)
  • Tom Perrin (Fra, XC)
  • Auxence Portal (Fra, XC)
  • Nicolas Stocky (Fra, XC)
  • Tom Wichlacz (Fra, XC)

Walter MTB Team (Švica, XC)

  • Mauro Hassler (Švi)
  • Andrin Walter (Švi)
  • Simon Walter (Švi)

We Are One Momentum Project (Kanada, DH)

  • Jon Mozell (Kan)
  • Mark Wallace (Kan)

Wilier-Vittoria Factory Team XCO (Italija, XC)

  • Simone Avondetto (Ita)
  • Ginia Caluori (Švi)
  • Cameron Orr (VB)
  • Elian Paccagnella (Ita)
  • Heby Gustav Pedersen (Dan)
  • Heby Sofie Pedersen (Dan)
  • Giada Specia (Ita)

X-Sauce Factory Team (Španija, XC)

  • Alex Alaman Mier (Špa)
  • Cristofer Bosque Ruano (Špa)
  • Neus Capella Florit (Špa)
  • Lucia Gomez Andreu (Špa)
  • Lucia Macho Jimenez (Špa)
  • Aniol Morell Coll (Špa)

Yeti / Fox Factory Race Team (ZDA, DH/EDR/EDR-E)

  • JT Fisher (ZDA, EDR)
  • Ryan Gilchrist (Avs, EDR-E)
  • Michael Hannah (Avs, EDR-E)
  • Kate Lawrence (ZDA, EDR)
  • Thomas Locke (Avs, EDR)
  • Slawomir Lukasik (Pol, EDR)
  • Joe Millington (NZ, EDR)
  • Richard Rude Jr (ZDA, EDR)
  • George Swift (NZ, EDR)
  • Tyler Waite (NZ, DH)

YT Mob (Nemčija, DH/EDR/EDR-E)

  • Sian A’Hern (Avs, DH)
  • Valentina Höll (Avt, DH)
  • Erik Irmisch (Nem, DH)
  • Manuel Lettenbichler (Nem, EDR-E)
  • Jack Moir (Avs, EDR)
  • Oisin O’Callaghan (Irs, DH)
  • Christian Textor (Nem, EDR)
  • Kasper Woolley (Kan, EDR)

Zerode Racing (Nova Zelandija, DH)

  • Samuel Blenkinsop (NZ)
  • Taylor Vernon (VB)

Zerouno Factory Racing (ZDA, XC)

  • Andrea Darcy Hernandez Garavito (Kol)
  • David (Tinker) Juarez (ZDA)
  • Marcela Lima Braga Matos (Bra)
  • Shara Helena Quintero Bohorquez (Kol)

Naslovna fotografija Jure Gasparič (Monika Hrastnik) in prijavim.se (Vita Movrin), montaža mtb.si

Preberi še

Vse ekipe UCI v 2023
Za 2024 nekaj novosti pri UCI

Sledite nam