15. aprila 2012

Slovenski prvak domačo sezono začel z zmago nad Trbovljami, na drugem in tretjem s tremi stotinkami razlike Pandur in Avstrijec Gruber. Pri ženskah Bernhardova pred Černilogarjevo.

Velenjčan Miran Vauh je zmagovalec mednarodne dirke v spustu DH Javor v organizaciji MTB kluba Trbovlje. V moški članski kategoriji, edini za točke UCI, je drugo mesto osvojil Žiga Pandur, tretje pa Avstrijec Manuel Gruber.
Na progi pod Javorom se je 180 kolesarjev danes pomerili le v finalu, saj so polfinale opravili že v soboto.

Dirka, ki se je z amatersko kategorijo začela ob 13.30, je bila zaradi poškodbe kmalu prekinjena. Med uro dolgo prekinitvijo je začelo deževati, ne močno, a dovolj, da so se razmere na progi spreminjale. Vrsta tekmovalcev, ki je za progo, ki se je od jutra sušila, že namestila gume za suhe razmere, je te zopet zamenjala za gume za mehko podlago.

Vauh je šel na progo kot deseti iz polfinala, postavil odličen čas in iz sedeža dvignil Francoza Benjamina Torrana. Zelo sta se mu približala le še Pandur in Gruber, ki je bil tu tretji tudi lani na “test eventu”. Ločile so ju le tri stotinke sekunde, za Vauhom pa sta zaostala nekaj manj kot dve sekundi.
Blaž Hoelcl, presenečenje polfinala z drugim časom, je imel manj posrečen finalni nastop in zaostal za dobrih pet sekund.
Vsi so čakali nastop zmagovalca iz leta 2008 in najhitrejšega v soboto, trikratnega slovenskega prvaka, domačina Jana Cestnika. A je padel v zgornjem delu, na odseku Manson, in že na vmesno merjenje prišel z velikim zaostankom.

Med dekleti je z veliko prednostjo zmagala Avstrijka Petra Bernhard, tekmovalka prve deseterice svetovnega pokala, pred Zarjo Černilogar. Obe sta v finalni vožnji tudi padli.

Fotogalerija in video z izjavami sledita.