Freestyle Giant SloEnduro Wheelbase Renthal Oblikovalski studio Ideator
7. junija 2010

V kraju Lamosano di Chies d’Alpago (Belluno) na predzadnji dirki italijanske mednarodne serije v krosu (UCI C1) Tanja Žakelj še enkrat na najviški stopnički.

V nedeljo je bila v kraju Lamosano di Chies d’Alpago (Belluno) predzadnja dirka italijanske mednarodne serije v krosu (UCI C1). Na najvišjo stopničko je še enkrat stopila Tanja Žakelj, ki je na tej progi neporažena – leta 2006 je tu postala mladinska evropska prvakinja, lani je tu dosegla svojo prvo mednarodno “open” zmago, torej v konkurenci s članicami elite.

Stopničke deklet s Tanjo na sredini in podeljevalko Paolo Pezzo na desni

Stopničke deklet s Tanjo na sredini in podeljevalko Paolo Pezzo na desni

Budin in Černilogar na štartu

Budin in Černilogar na štartu

Pred finalom, dirko Adamello bike, ki bo to nedeljo v Vermigliu (Trento), je Tanja na drugem mestu v razvrstitvi kategorije mlajših članic.

V hudi vročini jo je dosti slabše odnesla Nina Homovec, ki je zaradi slabega počutja odstopila (vseeno ima uvrstitev s štirimi krogi manj). Ana Zupan je še odnesla nekaj točk UCI za 13. mesto.

Pri članih je bil najhitrejši Slovenec tokrat Nejc Černilogar na 27. mestu, pet mest za njim se je uvrstil Matjaž Budin, ki ga je tudi upočasnila vročina.

Med mladinci je bil Urban Ferenčak 6., skupno je na 4. mestu.

Razen spodaj natresenih vrstnih redov gre omeniti še 2. mesti Tine Perše (Calcit) in Gregorja Dimica (EnergijaTeam.com) pri ml. mladinkah oz. mladincih ter 5. mesto Boštjana Hribovška (Calcit) v sobotni dirki amaterjev.

Vrstni redi

članice open
1. Tanja Žakelj (Slo, MBK Orbea) 1;32:20
2. Daniela Veronesi (SMR) +0:46
3. Evelyn Staffler (Ita, L’Arcobaleno Carraro) +2:37

13. Ana Zupan (Slo, EnergijaTeam.com) +17:40
21. Nina Homovec (Slo, MBK Orbea) -4 krogi

člani open
1. Andrea Tiberi (Ita, Surfing Shop) 1;32:52
2. Stephane Tempier (Fra, Bianchi) +0:33
3. Aleksej Medvedev (Rus, Elettroveneta Corratec) +1:41

27. Nejc Černilogar (Slo, Surfing Shop) 13:14
32. Matjaž Budin (Slo, MBK Orbea) +14:23
39. Blaž Pristovnik (Slo, MBK Orbea) +20:19
42. Luka Vodopivec (Slo, MBK Orbea) -1 krog
46 uvrščenih

mladinci
1. Andrea Righettini (Ita, L’Arcobaleno Carraro) 1;20:21
2. Denny Lupato (Ita, Giant Ita) +0:45
3. Maximilian Vieider (Ita, Tiroler radler Bozen) +2:32

6. Urban Ferenčak (Slo, Surfing Shop) +6:33
17. Rok Korošec (Slo, Calcit Bike Team) +11:47
51 uvrščenih

Razvrstitev serije, 5/6

člani elite
1. Tempier 109
2. Marco Aurelio Fontana (Ita, Cannondale) 100
3. Tony Longo (Ita, Full-Dynamix) 92

članice elite
1. Staffler 121
2. Veronesi 114
3. Eva Lechner (Ita, Colnago CAP Arreghini) 100

10. Homovec 38
18. Blaža Klemenčič 23
22. Zupan 20

člani U23
1. Cristinan Cominelli (Ita, TX Active Bianchi) 142
2. Juri Ragnoli (Ita, Scott RTASD) 132
3. Gerhard Kerschbaumer (Ita, Forestale) 112

16. Černilogar 27

članice U23
1. Judith Pollinger (Ita, Sunshine racers ASV Nalls) 147
2. Žakelj 140
3. Serena Calvetti (Ita, Gebi sistemi) 129

mladinci
1. Lupato 151
2. Vieider 145
3. Righettini 140
4. Ferenčak 88

29. Korošec 12

www.federciclismo.it/attivita/mtb/internazionali10/index.asp

www.mtbalpago.it

Foto MBK Orbea

Freestyle Giant SloEnduro Wheelbase Renthal Oblikovalski studio Ideator
Sledite nam