1. avgusta 2012

Tri sosedske, ena madžarska in dve hrvaški. Mihu Halzerju eliminator v Szentendru, v finalu še Korošec in Hribovšek (video). Jerry & Co. na festivalu Vanka regule na Braču. Septembra Velebit MTB maraton.

Halzer z drugo zaporedno zmago na Madžarskem
Miha Halzer (Energijateam.com) je dobil tudi drugo dirko madžarske serije v disciplini eliminator Eliminatour v Szentendru pri Budimpešti. V finalu sta nastopila še Rok Korošec in Boštjan Hribovšek (Calcit bike team GT) in osvojila 3. in 4. mesto. Drugi je bil Madžar Mark Csielka, ki je bil drugi že na prvi dirki in bo Halzerju nevaren v skupni razvrstitvi, saj bo Hrastničan prisiljen izpustiti naslednjo dirko, ki se pokriva s svetovnim prvenstvom. V vožnjah na izpadanje so nastopili še Blaž Vrbnjak (Hrastnik, 14. mesto), Nejc Valentinčič (Calcit, 15.), Blaž Podričnik (Orbea Geax, 21.), Gregor Dimic (Energija, 24.) in Matej Berger (Energija, 28.). FB fotogalerija

Namesto uvodne fotografije tokrat video XCE akcije po uličicah Szentendra.

Vanka regule
Na famoznem festivalu športa in vsega, kar na Braču sodi zraven, so imeli letos le eno mtb disciplino. “GT Dual Cross” je dobil Hrvat Veno Vrbanović pred Tomažem Jerasom (Calcit bike team GT). Zato pa so imena v rezultatih v slogu multišportnega duha festivala: Jerry je bil tudi 3. v disciplini “trail running”, Žiga Učakar je dobil “Surfshop Standup Paddling Race”, v katerem je bila nekdanja hrvaška XC prvakinja Ančica Komljenović 3. med damami, v disciplini “Run&Climb” pa je bil nekdanji hrvaški DH prvak Janko Zubčević v paru, ki je osvojil 3. mesto. www.vankaregule.com
Poročilo na dropbike.com
Poročilo na supermen.tportal.hr

Velebit MTB maraton
Hrvatje so si omislili še en maraton, tokrat relacijski, torej ne v krogu temveč od ene do druge točke. 23. septembra bodo iz Senja krenili proti Karlobagu. Vmes pa 105 km Velebita in 2000 v.m. Objava na bicikl.com