Freestyle zaposluje 2
Freestyle Giant Ciklo Centar Wheelbase Renthal Oblikovalski studio Ideator
4. septembra 2009

V krosu kategorije članov do 23 let bo majica ostala na južni polobli pri Južnoafričanu Burryju Standerju. Stander je vodil že po prvem od petih krogov, v drugem pa sta se na položaju drugih dveh kolajn začela utrjevati Francoz Alexis Vuillermoz (srebro) in Švicar Thomas Litscher (bron), ki je prvi krog še opravil s poznejšim prvakom.

Pandur v cilju

Edini slovenski predstavnik Luka Mezgec je začel zelo dobro, bil okoli 20. mesta. Potem so ga v gneči zrnili s proge v jarek, ko je iz zadnjega verižnik rešil trak za označevanje proge, je nadaljeval kot tretji od zadaj. Po prvem krogu je bil že na 44. mestu, nato pa vso dirko napredoval in končal na 27. mestu z zaostankom dobrih desetih minut za zmagovalcem.

“Nemec me je sestrelil v jarek, med kenguruje. Škoda, šlo mi je v redu. Na klance sem imel pravo moč, prehiteval sem kljub močnemu vetru, v katerem je bilo treba prehitevati z prestavo višje od tekmeca. Z dobrim štartom bi imel možnost za boljšo uvrstitev,” je svoj nastop komentiral Mezgec.

Trener Luka Žele: »Bal sem se prav tega, da ne bi prišlo do kakšnih zapletov. Cilj je bila uvrstitev med prvih 20, kar bi bilo brez tega incidenta popolnoma realno. V prvem krogu je bil 57. pri okrepni postaji, kar pomeni, da je v naslednjih štirih krogih pridobil 30 mest. Na taki progi, kjer marsikje ni prostora za prehitevanje, je to zelo dobro.”

Tudi ta izplen je veliko boljši od tistega v isti kategoriji na lanskem SP, ko so slovensko trojico iz dirke izločili že veliko pred koncem dirke.

Spustaši na čas
Na merjenju časa na progi za spust je Nejc Rutar padel na skalah in počakal naslednjega tekmovalca, tako si je nabral velik zaostanek. Žiga Pandur je nastopil solidno, vendar že malo z rezervo in dosegel 29. čas. Zjutraj namreč ni uspel opraviti vožnje za trening – najprej je počil gumo, v drugem poskusu pa je zamujal avtobus, ki prevaža tekmovalce na štart, tako da so se morali naposled vsi spustiti po cesti.