26. septembra 2011

Objavljamo lestvice končne razvrstitve pokala Slovenije v gorskem kolesarstvu v disciplini spust. Zmagovalci: Rutar pri članih, Barličeva pri dekletih, Mlinar med mladinci, KK Črn trn med klubi …

V točkovanju pokala Slovenije v spustu je na peti in finalni dirki v bike parku Pohorje prišlo do preobrata le pri dekletih. Poškodovano Zarjo Černilogar, ki so ji pred dvema tednoma operirali zlomljeno ključnico, je z enakim seštevkom točk, a po pravilu boljše zadnje dirke, na vrhu zamenjala Rebeka Barlič. “Škoda, da Zarja ni mogla nastopiti. A sva si razdelili naslove, ona je državna prvakinja, jaz sem dobila pokal,” je povedala Beki.

Pri članih je Žiga Pandur z včerajšnjim drugim mestom na tretji stopnički zamenjal Mateja Drnovška, prvo in drugo mesto gresta Nejcu Rutarju in Miranu Vauhu.

Pri mladincih je s svojo prvo zmago na drugo mesto napredoval Jan Cimperman. Prvo je prepričljivo osvojil Peter Mlinar, tretje gre Davidu Goletu, ki je na četrti dirki poškodoval sebe in kolo in ni več nastopal. Tudi za naslednjo sezono pravi, da ga ne bomo videli na kolesu.

Pri amaterjih je poškodovani Iztok Slapnik kljub temu, da je bil pod Pohorjem le gledalec, obdržal vodstvo, na vsega 30 točk se mu je z le dvema dirkama približal Alen Šumandl, ki naj bi ga prihodnje leto videli med člani.

Skupni zmagovalci klubske razvrstitve so KK Črn trn, čeprav včeraj “le” četrti (s 448 točkami), pred Trbovci in Korošci. Največ točk je včeraj osvojil KD Rajd Trek (577) pred MTB Trbovlje Specialized (540) in Enduro Maxxis Sram (538), a to ni spremenilo lestvice na vrhu.