4endurance sis 1
Wheelbase Maxxis Freestyle Giant Human Fish Gravel SloEnduro
14. julija 2012

Kristjan Medvešček je domači progi v Ložicah osvojil drugi zaporedni naslov državnega prvaka v 4krosu. Mladinski naslov prav tako v Črn trn s Tilnom Lebanom.

Kristjan Medvešček (KK Črn trn) je že tretje leto zapored nepremagan na domači progi 4X Plave v Ložicah. Tokrat je tu osvojil svoj drugi naslov članskega državnega prvaka v 4krosu. Potem, ko je bil najhitrejši že v kvalifikacijah, je v velikem finalu premagal klubska kolega Andreja Bratino – srebro je osvojil že lani – in Matijo Stuparja.

Od lanskega DP v Ajdovščini sta se pravzaprav le med seboj zamenjala tretje- in četrtouvrščeni. Matej Stapić, ki je lani osvojil bron, je letos ostal brez kolajne na 4. mestu.

Mali finale je dobil Urban Rotnik, 4. najhitrejši iz kvalifikacij. Drugi je bil Tilen Leban in tako osvojil naslov med mladinci.

V dirki amaterjev je zmagal Mihael Holsedl, med dečki do 15 let pa Blaž Govekar, sicer tekmovalec v krosu.