19. junija 2022

Po razburljivi sobotni pro etapi na Thrillerju danes še tri v okolici Jamnice, nato pa nazaj na Peco na EWS trail.

Osvežujemo ves dan, najbolj sveže na vrhu:

17:30 – EWS Peca-Jamnica je za nami!

Dolg in intenziven dan dirkanja na Peci in Jamnici. Štiri hitrostne preizkušnje in na koncu skupaj s sobotno pro etapo le za najhitrejše manj kot 40 minut dirkanja.

Zmagovalca druge dirke sezone svetovne serije v enduru ter druge na Koroškem sta Francozinja Isabeau Courdurier (Lapierre Zipp Collective) in Kanadčan Jesse Melamed (Rocky Mountain Race Face). Oba sta tudi nova vodilna v skupni razvrstitvi.

Vid Peršak je kljub vrsti napak in nekaj padcem za malenkost popravil 18. mesto z včerajšnje pro etape – na koncu je zasedel 15. mesto (+1:32). Drugi slovenski tekmovalci med člani so se zvrstili od 115. mesta (David Ivartnik) dalje.

Tina Smrdel je na svoji prvi EWS dirki zasedla drugo mesto v kategoriji do 21 let, kar je lep dosežek kljub pičli konkurenci štirih tekmovalk na startu in treh v cilju. Miha Smrdel je odlično začel s tretjim mestom na pro etapi, nato pa mu sreča ni bila več tako naklonjena, ni se več prebil v ospredje in je na koncu zasedel 14. mesto.

Vrstni red EWS Peca-Jamnica

12:45 – Po 2. etapi

Prvo današnjo etapo je med moškimi dobil Richie Rude pred Jessejem Melamedom in Slawomirjem Lukasikom. Vid Peršak je zasedel 20. mesto.

Miha Smrdel je po štirih etapah 9. v kategoriji U21, Tina Smrdel je druga med ženskami U21.

Zadnja etapa (S5, EWS trail) se začenja ob 13. uri.

11:00 – Vsi na trasi

Vsi tekmovalci so startali, na koncu najhitrejši moški iz razvrstitve serije ter z včerajšnje pro etape.

V kategoriji U21 je Miha Smrdel, tretji včeraj, očitno v težavah: na drugi etapi (današnji prvi), Mlinarski v bližini Jamnice, je dosegel le 44. čas in zaostal 48 minut, na naslednji (Borovničke) je bil 15. Na četrti (Poštarska) je dosegel 7. čas, pred zadnjo etapo na EWS trailu je trenutno na 8. mestu (+1.26).

7:30 – Startna lista

Start se z odra pod Peco začne ob 8. uri. Tu je startna lista.

Vse s sobotne pro etape in dirke EWS100: EWS Peca-Jamnica v živo: Sobotni EWS100 in “pro” etapa