25. marca 2012

4. mesto za Klemenčičevo in 6. za Žakljevo v močni konkurenci dirke C1 v Langenloisu. Lovše 45., zmaga in še dvakrat stopničke za Slovence pri mladih.

Kamptal Classic nedaleč od Sankt Pöltna v Zgornji Avstriji, tradicionalna otvoritev sezone tekmovanj v krosu pri naših severnih sosedih in mednarodna dirka prve kategorije UCI, je tudi letos pritegnila močno in številčno konkurenco.

Zmagovalca v elitni kategoriji sta postala kar svetovna podprvakinja, Poljakinja Maja Wloszczowska, in svetovni prvak, Čeh Jaroslav Kulhavy. Oba sta v Langenloisu zmagala že lani.

Blaža in Tanja zadovoljni
Pri ženskah je Blaža Klemenčič zasedla 4., Tanja Žakelj pa 6. mesto, obe z nekaj večjimi zaostanki, kot smo jih v zadnjem času vajeni v krosu.
Blaža pravi takole: “Zadovoljna sem, saj sem mislila, da bom zaostala več. Po Afriki sem namreč trdo trenirala, tudi v višinski sobi sem bila. Proga pa je težka z veliko klanca. Po štartnem krogu smo bile prve še skupaj, potem pa je bila kmalu vsaka zase.
“Sem kar zadovoljna,” pa je povedala Tanja. “Predvsem z drugim delom. V prvi hud vzpon namreč nisem uspela držati priključka vodilnim, v drugem delu pa sem prehitela kakšnih pet tekmic. Zadovoljna sem z uvrstitvijo, z zaostanki pa ne.”

Lovše solidno, a še zdaleč ni pravi
Med člani je šlo od sedmih Slovencev najbolje našemu prvaku Mateju Lovšetu, končal je na 45. mestu z 12 in pol minutami zaostanka za Kulhavyjem.
“Glede na to, da sem na kolesu začel trenirati šele pred tremi tedni, je dobro,” pravi Matej in pojasni: “V formi sem bil že v sezoni ciklokrosa, potem sem spustil in formo zopet načrtujem za domače mednarodne dirke v Sloveniji in državno prvenstvo. Konkurenca je bila danes izredna, te postavi na trdna tla. A vesel sem, da imam še rezervo.”

Tamladi in ‘tastar’
Med mladinkami je bila Tina Perše (Calcit bike team GT)  druga za Čehinjo Barboro Machulkovo.
Najboljši slovenski mladinec je bil Gregor Dimic (Energijateam.com) na 12. mestu.
Pri mlajših mladincih je bil na tretjo stopničko stopil Matej Berger (Energijateam.com). V zadnjem krogu je z okvaro vodstvo izgubil Peter Zupančič (Calcit bike team GT) in do cilja padel na 25. mesto.
Med dečki do 15 let je zmagal Blaž Govekar (Orbea Geax). V kategoriji masters je njegov klubski kolega Robert Kordež zasedel 7. mesto.

Naslednja preizkušnja za tekmovalce z našega konca sveta z najboljšimi Slovenci vred bo že naslednji konec tedna – začetek italijanske mednarodne serije v Nalsu na Južnem Tirolskem. Na Hrvaškem pa mednarodno konkurenco pričakujejo tudi v Premanturi, na dirki druge kategorije.