3. junija 2010

Po prvem dnevu ekipa MTB Koroška na 5. mestu v razvrstitvi članskih moštev. Najhitrejši Hojnik pri članih, odlično tudi veteran Andrejc. Zaradi snega spremenjen potek etape.

V prvi etapi štiridnevne dirke Alpentour Trophy v Schladmingu na avstrijskem Štajerskem je bil od slovenske trojice najhitrejši Klemen Hojnik s 33. časom med člani. Le sedem minut za njim je bil v cilju njegov kolega v ekipi MTB Koroška Sebastjan Andrejc, ki se je tako uvrstil na tretjo stopničko v razvrstitvi veteranske kategorije masters.

Slabše je šlo kapetanu ekipe Emilu Makanu, ki je bil 9. pri masterjih. Ker imajo med kolesarji enega člana elite, je moštvo MTB Koroška med članskimi ekipami, kjer je po prvem dnevu na 5. mestu.

Etapno zmago je pšri članih odnesel domačin Uwe Hochenwarter, pri ekipah pa vodi belgijski G-Skin Deforche, njihov najhitrejši je bil Bjorn Brems na drugem mestu.

V današnji etapi čez Hochwurzen bi morali kolesarji premagali 63 km in 2700 višinskim metrov, a so zaradi sneženja na najvišjem delu trase to nekoliko spremenili.