4endurance sis 1
Wheelbase Maxxis Freestyle Giant Unior DH Cup SloEnduro
27. junija 2010

6. VN Raven Tanji in Madžaru Tesno dirkanje v idealnih razmerah na šestem krosu Pokala Slovenije na Ravnah na Koroškem. Nina Homovec do 3. mesta pri članicah, Matej Lovše 5. v močni konkurenci pri moških, Robert Kordež 7., Matjaž Budin 9.

… in pri moških

Razgibani krog na ravenskim športnim parkom je že šesto leto zapored gostil najboljše slovenske kolesarje v krosu. Tokrat je bila tudi mednarodna konkurenca močna, kot že dolgo ne. Pri damah s trojico iz prve štirideseterice lestvice UCI, pri moških sta Matjaž Budin in Robert Kordež na štartno črto stopila šele kot šesti in sedmi.

V ženski dirki je bila Tanja Žakelj brez konkurence, tako da se nam prihodnji teden na DP v Kamniku brez dvoma obeta napet boj za naslov. Nina Homovec se je lep del dirke borila z Madžarko Barbaro Benko za drugo mesto, a proti koncu dvoboj izgubila.

V moški članski dirki, dolgi 8 krogov ali skoraj 37 km, se je kmalu izoblikovala vodilna trojica – Madžar Zsolt Juhasz, Rus Evgeni Pečenin, ki je prejšnji teden zmagal na Rogli. Trojica je razpadla šele v zadnjem krogu, ko je potegnil Madžar.

Matej Lovše je vsake toliko pridobil kakšne mesto in končal na povsem solidnem petem mestu. “Potem, ko mi zadnja dva meseca ni šlo tako, kot sem si želel, moral biti kar zadovoljen,” je povedal Matej, ki ima tudi sicer rad progo okoli Poseke, saj je tud pred dvema letoma osvojil naslov državnega prvaka.

Na koncu mu je bil blizu tudi Prevaljčan Robert Kordež, ki je izgubil šprint z madžarskim prvakom Szilardom Buruczkim in se uvrstil na 7. mesto. Z uvrstitvijo med prvo deseterico med 26 uvrščenimi je moral biti na koncu zadovoljen tudi Matjaž Budin.

Olimpijski kros ostaja doma na Ravnah, četudi brez nekaterih hitrih domačinov, ki so v zadnjem času zamenjali klube ali prenehali nastopati na tekmovanjih. Če se bo kdaj našlo več gledalcev ob atraktivni progi, pa še toliko bolje. Za 7. VN Raven se ni bati.