29. marca 2010

Drugo mesto Blaže Klemenčič na mednarodni dirki v krosu v Avstriji. Pri mlajših mladincih zmaga Tine Perše in drugo mesto Gregorja Dimica. Lovše najboljši član na 25. mestu.

Blaža Klemenčič (foto Ernst Lorenzi/Felt Ötztal X-Bionic)

Matej Lovše, s 25. mestom najvišje uvrščen Slovenec moške članske dirke (foto sportevents4all.com)

Černilogar in Budin skupaj sredi moške članske dirke (foto sportevents4all.com)

Tina Perše kljub padcu prva v cilju pri ml. mladinkah (foto Calcit Bike Team)

Gregor Dimic, drugi pri ml. mladincih (foto sportevents4all.com)

“Internationale Kamptal-Klassik-Trophy” na Spodnjeavstrijskem nedaleč od Dunaja je že nekaj let obvezen del koledarja številnih slovenskih klubov in tudi ob 19. izvedbi minuli konec tedna je bilo tako. Dirka kategorije UCI C1 je v Langenlois še enkrat pripeljala pestro mednarodno druščino.

V nedeljski ženski članski dirki se je odlično odrezala Blaža Klemenčič, ki je zaostala le za Poljakinjo Anno Szafraniec, številko 8. lestvice UCI, lani drugo na tekmi svetovnega pokala v Champeryju. Anna in Blaža sta na 34,3 km dolgi trasi vozili svojo dirko, saj je tretjeuvrščena Madžarka Barbara Benko za drugim mestom zaostala že 6 minut in pol.

“Blaža je bila ob Anni do polovice dirke. Poljakinja ji je vsakič ušla na strmem vzponu, Blaža pa jo je na trdaku ujela v spustu, čeprav je bila Anna na polnovzmetenem kolesu. Potem ji je sredi dirke Anna ušla za malo več in je Blaža ni več ujela, v zadnjem krogu pa je izgubila minuto, saj je mislila, da ji pušča guma. Blaža še ni v pravi formi, dan pred dirko je dobila tudi novo kolo, zato je bila s svojim nastopom zelo zadovoljna,” je povedal Blažin trener Robert Pintarič.

V moški članski dirki, ki jo je dobil nekdanji mladinski svetovni prvak, Čeh Jaroslav Kulhavy, se je dobro odrezal Matej Lovše s 25. mestom med kar 119 nastopajočimi. Za zmagovalcem je zaostal 12 minut. V prvi petdeseterici sta dirko končala še Matjaž Budin na 34. in Nejc Černilogar na 37. mestu (ne verjemite uradnim rezultatom, saj so na prijavah zamešali številki Nejca in Mateja).

Tina Perše (Calcit Bike Team) je že v soboto zmagala v dirki mlajših mladink do 17 let, pri mlajših mladincih je bil Gregor Dimic (EnergijaTeam.com) drugi, v prvi deseterici sta v tej kategoriji dirko končala še člana KK Završnica Matej Razingar (6.) in Tadej Logar (10.).
V dirki amaterjev je bil Boštjan Hribovšek (Calcit Bike Team) 5.

V nedeljo so hkrati s članicami štartali tudi mladinci, najvišje uvrščeni Slovenec je bil Rok Korošec (Calcit Bike Team) na 11. mestu.

Konec tega tedna bodo tekmovalci v krosu počivali, preden se v nedeljo 11. aprila v Vrtojbi začne Pokal Slovenije.