11. maja 2014

V drugi dirki pokala Slovenije v spustu pri članih Avstrijci dobili bitko s Slovenci, David Trummer 79 stotink pred Žigom Pandurjem, Markus Pekoll tretji.

V drugi dirki pokala Slovenije v spustu so pri članih Avstrijci dobili bitko s Slovenci, zmagal je David Trummer (RRP Ghost) s 79 stotinkami prednosti pred slovenskim prvakom Žigom Pandurjem (Unior Tools Team), tretji je bil Markus Pekoll (Mondraker).

Med ženskami je zmagala Zarja Černilogar (Črn trn/Blackthorn GT), med mladinci pa Nal Otoničar (Unior Tools Team).

Naslednji teden bo v Mariboru prva dirka letošnjega evropskega pokala iXS (UCI C1), slovenski pokal pa se nadaljuje čez dva tedna v gosteh na Hrvaškem, v Buzetu (UCI C2).

DH Maribor: Fotogalerija

Uvodno fotografijo si je prislužil lanski zmagovalec dirke slovenskega pokala na tej progi Jan Cimperman (MTB Trbovlje Specialized), ki je že na štartu strgal verigo in zasedel 6. mesto. Foto Klemen Humar.