26. julija 2009

Peti kros sezone je pri ženskah dobila domačinka Catharine Pendrel, pri moških je bil četrtič zapored najhitrejši olimpijski prvak Julien Absalon.

Naef, Hermida, Absalon, Kabush in Stander (foto Armin Küstenbrück)

Peti kros sezone je pri ženskah dobila domačinka Catharine Pendrel pred Rusinjo Irino Kalentjevo in v ZDA naturalizirano Čehinjo Katerino Nash.
Trikratna zmagovalka, lokalna junakinja Marie-Helene Premont, ki je tu že trikrat zmagala (2005, 2006 in 2008), je bila po prvem krogu za petami Pendrelovi, po defektu pa se je morala zadovoljiti z 10. mestom.
V nasprotju z Gregom Minnaarjem v spustu je z enako uvrstitvijo, 22. mestom, Španka Marga Fullana obdržala vodstvo v razvrstitvi svetovnega pokala.

Pri moških je bil četrtič zapored najhitrejši olimpijski prvak Julien Absalon, ki ima z enim drugim mestom le 50 točk manj od maksimalnega možnega izkupička. Le pol minute za njim je bil v cilju Španec Jose Hermida, ki ga je zasledoval vso dirko, tretje mesto pa je šlo Kanadčanu Geoffu Kabushu, ki je tu lani z drugim mestom dosegel svoj največji uspeh v svetovnem pokalu. Pomnimo njegovo tokratno izjavo o izsiljenem “obvozu” okoli skalnatega spusta, po katerem so se dopoldan v nalivu peljala tudi nekatera dekleta: “Če kdo od članov ne zna prevoziti teh skal, naj gre v bajk kemp.” Beri njegov Twitter >>

Svetovni pokal se bo z naslednjim trojčkom nadaljeval že konec naslednjega tedna v bližnjem Bromontu.