14. marca 2010

Tanja Žakelj (MBK Orbea) včeraj 4. med članicami (zmagovalka U23) in Urban Ferenčak (Surfing Shop) danes 4. med mladinci v drugi dirki italijanske mednarodne serije v krosu v Montichiariju nedaleč od Brescie (UCI C1).

Tanja Žakelj (foto Nejc Černilogar)

Tanja Žakelj (foto energijateam.com) več fotografij sledi

Blaža Klemenčič, dokler je šlo (foto Nejc Černilogar)

Ana Zupan (foto Nejc Černilogar)

Urban Ferenčak, 4. med mladinci (foto Nejc Černilogar)

Gregor Dimic, 6. med ml. mladinci (foto Nejc Černilogar)

Matej Lovše (foto Calcit)

Matjaž Budin (foto Calcit)

Na že klasični mestni progi, ki vodi tudi skozi grad, je pri članicah zmagala Tanjina stara znanka, Švicarka Nathalie Schneitter, pred Evo Lechner z Južne Tirolske in Poljakinjo Anno Szafraniec. Tanja je bila v prvi polovici dirke še v nekoliko boljšem položaju, saj je za Poljakinjo zaostajala le za okrog 10 sekund. “V drugi polovici dirke mi je šlo malo slabše in sem zaostala, a sem vseeno zadovoljna s prvim nastopom v sezoni. Tekmice za primerjavo so bile dobre. Upam, da se zmagovalki med sezono še približam,” je povedala bivša svetovna prvakinja med mlajšimi članicami, ki letos zadnje leto nastopa v tej kategoriji. Poškodba prstov leve roke je na kolesu ne moti več, pomagala je še zadnja operacija v začetku lanskega oktobra, s katero so ji podaljšali vezi sredinca. “Zdaj je boljša gibljivost in moč, poškodbo zdaj čutim le še dokler nisem ogreta, med dirko pa ne,” pravi o tej že skoraj pozabljeni življenjski preizkušnji.

Ana Zupan (Energija) se je uvrstila na 23. mesto, Blaža Klemenčič (Felt Ötztal X-Bionic) pa je po slabem počutju odstopila v prvem od petih krogov (dodatni štartni je bil le nekaj krajši). Podobne težave z želodcem sta imela še dva člana njene ekipe, tako je najverjetneje, da so kaj staknili v hotelski hrani.

Moški

V današnji moški “open” dirki je tako kot pred tednom dni v Maremmi zmagal Marco Aurelio Fontana pred Tonijem Longom in Francozom Stephanom Tempierjem. Najvišje uvrščeni Slovenec je bil Matej Lovše (FBI-Uni) na 50. mestu s približno 15 minutami zaostanka za zmagovalcem, kmalu so sledili: 55. Matjaž Budin, 59. Robi Kordež (oba MBK Orbea) in 61. Nejc Černilogar (Surfing Shop). V tej kategoriji je bilo na štartu kar 140 kolesarjev.
“Štiri kroge mi je šlo dobro, potem me je malo pobralo, na koncu sem imel še krče,” je povedal Lovše, ki je imel štartni položaj proti koncu prve polovice nastopajočih.

Mladinci

Odlično se je odrezal Urban Ferenčak (Surfing Shop) s 4. mestom med mladinci, med mlajšimi mladinci pa je bil Gregor Dimic (Energija) 6.
Ferenčak: “Začel sem odlično in bil po štartnem krogu na tretjem mestu, tako da me je bilo kar malo strah, kako bo šlo. Res me je potem zabilo in sem padel nazaj na 9. ali 10. mesto, nato pa do konca dirke zgaral nazaj na četrto. Počutil sem se dosti bolje kot prejšnji teden v Maremmi, po tednu dobrega treninga sem imel boljše noge in tudi pulz. Proti koncu sem bil že kar koma, a takšna pozicija te kar ponese v cilj.”

Skupaj je v dveh dneh v Montichiarju dirkalo več kot 1000 kolesark in kolesarjev.

Naslednja dirka italijanske serije bo šele čez dober mesec dni v Nalsu na Južnem Tirolskem. Naslednja tekma za številne slovenske tekmovalce v krosu pa čez dva tedna, v nedeljo 28. marca v Langenloisu v Spodnji Avstriji (UCI C1).