15. aprila 2013

Na prvi dirki italijanske serije Superenduro v Sestri Levante zmaga Jeroma Clementza, Peter Mlinar v svoji drugi enduro dirki 13.

V kraju Sestri Levante v provinci Genova se je začela italijanska serija mtb enduro tekmovanj Superenduro. Nastopili sta dve slovenski ekipi KK Črn trn in Orbea Geax, s 13. mestom pa se je v mednarodni konkurenci odlično odrezal Korošec Peter Mlinar (Črn trn).

Peter se je najbolj izkazal v zadnji, četrti preizkušnji, ko je bil 10. najhitrejši s 34 sekundami zaostanka za Clementzom. V starostni kategoriji od 19 do 23 let je stopil na stopničko za tretjeuvrščenega.

“Bilo je odlično, traili tam so dolgi in fizični in glede na to, da je bila to moja druga enduro dirka sploh, nisem imel nobenih pričakovanj. Prva etapa je bila tehnična in zelo drseča, delal sem napake, a očitno so jih vsi … sem zadovoljen, a bo treba še veliko delati na kondiciji ,” pravi Peter, ki bo naslednji konec tedna nastopil na prvi dirki domačega pokala v spustu v Avčah.

Poleg Mlinarja se je v tretji etapi z 18. mestom med najhitrejše prebil tudi Kristjan Medvešček, a na koncu (zaradi ponovno zdrobljenega ščitnika verižnika) obtičal sredi naših, ki so izgubljali čas s takimi ali drugačnimi pripetijami.

Kolesarji so s prologom, štirimi hitrostnimi preizkušnjami in transferji opravili več kot 40 km s približno 1.500 višinskimi metri. Prvič se je v enduru poskusil svetovni prvak v 4krosu Michal Prokop in končal na 49. mestu. Naslednja preizkušnja serije Superenduro bo 18. in 19. maja v Punti Ali v Toskani.