4endurance sis 2
Wheelbase Maxxis Freestyle Giant Unior DH Cup SloEnduro
20. januarja 2020

Sončno in bolj kot ne pomladno vreme je na start pete dirke v sezoni pritegnilo kar 122 tekmovalk in tekmovalcev.

S peto dirko sezone se je začela druga polovica tekmovanj v seriji Giant mtb ZLIK. Organizacija je bila tokrat v domeni BK Poreč, dirka pa se je odvijala na nekdanjem posestvu plemiške družine Becich. 122 tekmovalk in tekmovalcev iz Hrvaške, Slovenije, Italije in celo Španije se je spopadlo z različnima dolžinama krogov – starejši po slabe štiri kilometre dolgem, mlajši pa po krajšem 350-metrskem.

Absolutno najhitrejši je bil Italijan Giacomo Chiumenti (zmagovalec v kategoriji U19), drugo mesto je pripadlo skoraj serijskemu zmagovalcu Gregorju Sikošku (zmagovalec v kategoriji U40), tretji absolutno pa je bil zmagovalec kategorije U50, Chiumentijev rojak Loris Tomat.

Vrstni redi (moške kategorije)

U13 – Slavil je Marko Turčić (BK Novigrad), drugo in tretje mesto sta osvojila člana BK Grobnik Dominik Jugović in Nikola Mikuličić.
U15 – David Sadić (BK MTB Istra Pazin) prvo, Erik Vorkapić drugo in Neo Ivanović (oba BK Grobnik) tretje mesto.
U17 – Zmaga je pripadla Matku Margetiću (BK Grobnik), drugo mesto je osvojil Antonio Edelinski (Adrenalina MTB Team), tretje pa Sebastian Živković (BK Grobnik).
U19 – Zmaga v roke Giacomu Chiumentiju (ASD Team Velociraptors), drugo mesto je osvojil Dylan Šestan, tretji je bil Lukas Modrušan (Adrenalina MTB Team).
U30 – Sandy Kovačević (BK Lood) prvo, Diego Žužić (BK Poreč) drugo in Alessandro Berton (ASD Team Velociraptors) tretje mesto.
U40 – Gregor Sikošek (Keindl Sport Team – Winter) prvi, Janez Dejak (Energijateam.com) drugi in Rok Golob (Bike Point Lošinj) tretji.
U50 – Slavil je Loris Tomat (A.S.D. Valchiaro). Drugo mesto je pripadlo Jožetu Veselu (KD Papež Podgorje), tretji je bil Erik Milat (BK Campetto).
50+ – Maurizio Inguscio, Giancarlo Milocco (oba GS Azzida) in Giovanni Marassi (A.S.D. Bike & Run Gorizia).

Ženske kategorije

U30 W – Zmaga je pripadla Daši Mlakar (MBK Črni vrh), drugo mesto je osvojila Antonela Juretić (BK Grobnik), tretja je bila Alessia Mastrangelo (Cycling Team Friuli).
30+ W – Prvo in drugo mesto za predstavnici BK Ciklus Majo Bonačić in Paulo Vrdoljak. Tretje mesto je osvojila Donatella Cosliani (SC Cottur ASD).
U15 W – Edina tekmovalka v kategoriji je bila Sara Hlabian (CTF).

Otroške kategorije

U7 – Val Milat (BK Campetto), Gabriel Brnelić (BK Grobnik), Martin Golja (BBK Istra Bike) so bili prvi trije.
U9 – Ožbej Lampe (MBK Črni Vrh) prvo, Marcos Ramon (Ljubljana MigiMigi) drugo in Timon Bobolanović (Adrenalina MTB Team) tretje mesto.
U11 – Zmaga za Urbana Lampeta (MBK Črni Vrh), drugo mesto za Erika Hlabiana (CTF), tretje mesto je osvojil Noa Kuhar (BK MTB Istra Pazin).
U11 W – Slavila je Nicole Nižić (BBK Team Rodeo), drugo mesto je osvojila Stefani Štrucelj, tretja je bila Lara Miklulčić (BK Grobnik).

Vrstni redi absolutno

Vrstni redi po kategorijah

Fotogaleriji najdeš na facebook profilih Chip timing in Biciklistički klub Poreč

Šesta dirka Zimske Lige Istre in Kvarnerja bo na sporedu 2. februarja. XC Novigrad bo v organizaciji BK Novigrad. 

Naslovna fotografija Chip timing

Preberi še
Giant mtb ZLIK: Žminjska boška v videu
Giant mtb ZLIK: Sikošku še ena zmaga
Giant mtb ZLIK: Sikošek najhitrejši v Rabcu
Giant mtb ZLIK: Sikošku drugo dejanje
Giant mtb ZLIK: Na prvi dirki kar 118 tekmovalcev

4endurance sis 2
Freestyle Giant SloEnduro Wheelbase Renthal Oblikovalski studio Ideator
Sledite nam