Wheelbase Maxxis Freestyle Giant Unior DH Cup SloEnduro
7. avgusta 2010

Nejc Rutar in Blaž Hölcl sta izmed sedmerice Slovencev nastopila najbolje. Na Norveškem svojevrstno presenečenje v moški konkurenci, saj je zmaga ostala blizu doma. Pri dekletih znova Francozinje.

 

 

Naša ekipa s Tinetom Mahkovcom in Rokom Jurco (foto: Verjetno Spet Ena Huda Švedinja, ali pa tokrat Norvežanka)

Naša ekipa s Tinetom Mahkovcom in Rokom Jurco (foto: Verjetno Spet Ena Huda Švedinja, ali pa tokrat Norvežanka)

Nejc Rutar (foto: Tine M.)

Nejc Rutar (foto: Tine M.)

Prihod Blaža v cilj (foto: Tine M.)

Prihod Blaža v cilj (foto: Tine M.)

Nova članska prvaka stare celine sta v Hafjellu postala Myriam Nicole iz Francije in Robin Wallner iz Švedske. Za Myriam je to prva večja mednarodna zmaga po zelo dobrih nastopih v letošnji sezoni svetovnega pokala, v kateri ji manjka le še velik uspeh v finalni vožnji. Druga je bila njena rojakinja Floriane Pugin, zmagovalka prvenstva v Kranjski Gori pred letom dni. Moški prvak Nick Beer ni uspel ponoviti uspeha, čeprav je veljal za enega izmed največjih favoritov. Najhitrejši je bil namreč Šved Robin Wallner, sicer četrti v prvi vožnji na čas.

Šved je v vročem stolu preživel kar nekaj časa, saj so se za njim na progo podali še vsi najhitrejši. Edini z resnimi možnostmi za prevzem vodstva je bil Finec Matti Lehikoinen, a polet čez krmilo na zadnjem skalnatem delu mu je preprečil pot na vrh. Omeniti velja še novega mladinskega prvaka Sama Flockharta, o katerem se bo zagotovo še slišalo. Nasploh so tekmovalci in tekmovalke iz Skandinavije dosegli zelo dobre rezultate ob vendarle močni konkurenci, v kateri pa so res manjkali največji zvezdniki.

Nastopi naših so gledano kot celota solidni, ne pa izjemni. Nejc Rutar je dejansko ta trenutek za razred boljši od vseh ostalih in to se kaže tudi v rezultatih. 21. mesto je sicer nekoliko slabše kot 17. z lanskega prvenstva pod Vitrancem, a vseeno dober rezultat. Mladinca nista izboljšala 10. mesta Žige Pandurja iz Kranjske Gore, vendar je Blaž Hölcl z 11. mestom dokazal, da je upravičeno izbran za pot na svetovno prvenstvo. Drugi so se uvrstili trenutni formi primerno, v svojih vožnjah po še nekoliko blatni progi so pridelali tudi nekaj padcev, a nič hujšega.

Poglejmo si, kako so današnji nastop komentirali naši fantje:

Nejc Rutar, 21. mesto: ”Dobro mi je šlo, z nekaj napak, a sem zadovoljen. Sem dobro fizično pripravljen, vendar sem že malo utrujen od dirkanja in potovanja, ki se vrstijo iz tedna v teden. Tukaj bi z veseljem ostal še kakšen dan, ker je park res super.”

Miran Vauh, 34. mesto: ”Vesel sem, da sem v celem tednu po vseh padcih tekmovanje končal brez poškodb. V finalu sem pridelal en padec, sicer pa še kar soliden čas.”

Kristjan Vreček, 36. mesto: ”Skalnati netekoči odseki so mi povzročali težave, drugje sem peljal kar dobro. Poskusil sem vozit čimbolj tekoče in v spodnjem delu pridobiti čimveč na poganjaju. Rad skačem in tu so bili zagotovo najboljši skoki dosedaj.”

Matej Drnovšek, 41. mesto: ”Z dirko zagotovo nisem zadovoljen, sem pa gotovo zadovoljen, da sem se po vseh poškodbah vrnil in si zagotovil mesto v reprezetanci. Za drugo leto me zagotovo čaka več treninga na višjem nivoju.”

Jan Cestnik, 46. mesto: ”Cel vikend mi je šlo dobro, imel sem dober občutek, do merjenja časa brez padca. Tehničnega skalnatega odseka sem se lotil prepočasi, predvsem zaradi padca včeraj, kar je posledično pomenilo netekočo vožnjo čez skale in padec.”

Blaž Hölcl, 11. mesto: ”Pridobil bi lahko še kakšno mesto, sicer pa sem z 11. mestom zelo zadovoljen, kar je tudi dobra popotnica za moj nastop na svetovnem prvenstvu čez en mesec. Proga mi je bila zelo všeč, sicer pa sem hitrejši na bolj strmih progah.”

Žan Fojkar, 14. mesto: ”Z uvrstitvijo sem zelo zadovoljen, z vožnjo ne. Naredil sem nekaj napak in pridelal tudi en padec, ostalo sem vozil dobro. Proga mi še kar leži, čeprav mi še bolj ustrezajo tehnične proge.”

Tine Mahkovec, vodja reprezentance: ”Z rezultati sem zadovoljen, za nas brez presenečenj, kažejo realno stanje z Nejcem in Blažem pred ostalimi. Drugi so vozili po najboljših močeh, a na tako dolgi progi jim zmanjka kondicije.”

Vrstni redi

člani
1. Robin Wallner (Šve) 3:53,10
2. Nick Beer (Švi) +2,65
3. Markus Pekoll (Avt) +3,28
4. Dennis Dertell (Šve) +3,74
5. Lorenzo Suding (Ita) +4,68
6. Julien Camellini (Fra) +5,17
7. Damien Spagnolo (Fra) +5,66
8. Matti Lehikoinen (Fin) +6,34
9. Romain Paulhan (Fra) +7,62
10. Kim Petersson (Šve) +8,62

21. Nejc Rutar +16,46
34. Miran Vauh +26,77
36. Kristjan Vreček +30,52
41. Matej Drnovšek +37,19
46. Jan Cestnik +45,47

članice
1. Myriam Nicole (Fra) 4:43,69
2. Floriane Pugin (Fra) +0,36
3. Anita Ager-Wick (Nor) +1,81

mladinci
1. Sam Flockhart (VB) 4:10,14
2. Oliwer Kangas (Šve) +0,68
3. Zakarias Blom Johansen (Nor) +1,36

11. Blaž Hölcl +17,86
14. Žan Fojkar +23,38

mladinke
1. Fanny Lombard (Fra) 5:11,34
2. Julie Berteaux (Fra) +13,72
3. Kim Annika Schauff (Švi) +33,36

Prva vožnja na čas (petek, 6. avgust)

člani
1. Damien Spagnolo (Fra) 4:05,86
2. Lorenzo Suding (Ita) +1,50
3. Romain Paulhan (Fra) + 3,78
4. Robin Wallner (Šve) +4,06
5. Matti Lehikoinen (Fin) +4,65

26. Nejc Rutar +26,34
37. Miran Vauh +37,11
39. Kristjan Vreček +40,00
43. Jan Cestnik +48,16
44. Matej Drnovšek +48,27

članice
1. Floriane Pugin (Fra) 4:56,67
2. Petra Bernhard (Avt) +8,13
3. Emilie Seigenthaler (Švi) +12,05

mladinci
1. Oliwer Kangas (Šve) 4:21,10
2. Zakarias Blom Johansen (Nor) +1,90
3. Marius Paccolat (Švi) +7,87

14. Žan Fojkar +25,26
21. Blaž Hölcl +33,41

www.hafjellfreeride.no

Wheelbase Maxxis Freestyle Giant Unior DH Cup SloEnduro
Sledite nam